Viktorina „Skaitmeninis pasaulis“ Rėkyvos bibliotekoje

2019 03 25

Kovo 25–31 d. visoje Europoje vyksta kasmetinė akcija „Skaitmeninė savaitė" (angl. „ALL DIGITAL Week"), skatinanti naudotis informacinėmis ryšio technologijomis ir ugdyti skaitmeninį raštingumą.

Būtent šia proga į Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Rėkyvos filialą (Energetikų g. 7) atkeliavo Šiaulių Rėkyvos progimnazijos šeštos klasės mokiniai, lydimi informacinių technologijų mokytojos Kristinos Juodeikienės.

Pirmiausia šeštokams buvo pristatyta visoje Europoje vykstanti „Skaitmeninė savaitė", vėliau susiskirstę į 6 komandas turėjo progą sudalyvauti interaktyvioje „Kahoot" viktorinoje, kurioje visi klausimai buvo susiję su internetu.

0001_6_1553520144-db7ecdfcc3402a4333dae85295890246.jpg
Dalyvavimas viktorinoje pareikalavo iš vaikų greitos reakcijos, kadangi vienam klausimui yra skirta 20 sekundžių, iš viso viktoriną sudarė 15 klausimų.

Visi užduodami klausimai buvo susiję su internetu, reklama, netgi skleidžiama propaganda. Nors mokiniai atsakė ne į visus klausimus, tačiau klausimų metu sužinojo nemažai vertingos informacijos, pavyzdžiui, kada Lietuvoje pradėjo veikti internetas, arba koks pirmas žodis buvo išsiųstas internetu. Pirmąją vietą laimėjo „Italian" komanda, antros vietos nugalėtojai „GGsimiGG" o „Mesžm" liko treti.

Taigi, šeštokai turėjo puikią progą parodyti savo žinias apie internetą ir ugdyti komandinius įgūdžius, kadangi į klausimus atsakinėjo pasiskirstę į grupes.

Paskutinį kartą redaguota: 2019 03 25