Viktorina „Kultūra – tai aš“ Rėkyvos bibliotekoje

2019 04 11

Balandžio 11 d. į Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Rėkyvos filialą (Energetikų g. 7) atkeliavo Šiaulių Rėkyvos progimnazijos 5a ir 5b klasių mokiniai, lydimi Nijolės Bacienės ir Liudvikos Kelpšienės.

Balandžio 15 d., Lietuvoje bus švenčiama Kultūros diena, kurią LR Seimas 2006 m. liepos 19 d. įteisino kaip atmintiną dieną. Kultūra išreiškiamas šalies tapatumas, atspindimi papročiai, prisimenama sava kilmė ir pagerbiami šviesiausi kultūrą puoselėjantys žmones. Būtent šią progą į biblioteką ir atkeliavo mokiniai, kultūros diena biblioteka buvo paminėta šiek tiek anksčiau.

0001_6_1554984064-4444bf2315f23b0536ad59fbebb6b6aa.jpg
O kas yra kultūra? Kiekvienam tai dažniausiai asocijuojasi su muzika, menu, literatūra. Būtent pasitikrinti žinias apie šias sritis ir buvo pagrindinis viktorinos tikslas. Paklausti penktokai, kas jiems yra kultūra jie atsakė, kad tai yra menas, kalba, elgesys, muzika. Viktorinoje atsispindėjo klausimai apie muzikinę kalbą (muzikos raiškos priemones – minorą, mažorą, dinamiką), taip pat buvo užduoti klausimai apie neseniai penktokų nagrinėtą Vytautės Žilinskaitės apsakymą „Robotas ir peteliškė", taip pat priminti lietuviški posakiai.

Viktorinoje dalyvavo 5 komandos: „Ežeras", „Maironis" „Žalia balta" „Literatūra" ir „Queens" po apylygės kovos pirmą vietą užėmė „Literatūros" komanda.

Mokiniai parodė puikias žinias apie muziką, literatūrą ir lietuviškas patarles.
Paskutinį kartą redaguota: 2019 04 11