„Varsos“ filiale vyko akcija „Baltijos kelio atspindžiai“

2019 08 23

Rugpjūčio 23 d. minint Baltijos kelio dieną, Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Varsos" filialo (Vilniaus g. 38 D) skaitytojai dalijosi to laikmečio prisiminimais, su jauduliu kalbėdami apie tai, kas tapo jų gyvenimo istorija: kurioje Kelio atkarpoje stovėjo, kokius suvenyrus iki šiol dar turi.

Tai vėliavėlės, ženkliukai, 1989 m. kalendorius, laikraštis ,,Atgimimas", radijo imtuvas VEF ir kt. Atmename, kaip Sąjūdžio mitingų klausėsi milijonai žmonių. Tikėdami tautos vienybe ir laisve, kalbančiųjų mintis net užsirašinėjome kaip citatas...

Biblioteka turi įdomią nuotrauką, kur Sąjūdžio steigiamojoje konferencijoje kalba mūsų mikrorajono tuometinis Salduvės mokyklos moksleivis Vaidas Bacys, vėliau tapęs Didždvario gimnazijos direktoriumi, buvęs Švietimo ir mokslo viceministru bei Šiaulių m. savivaldybės tarybos nariu.

0001_2_1566969669-974f6dda5405255df174310c16a444b1.jpg
Akcijos metu klausta, ką įsiminėm apie Baltijos kelią. Kokį atstumą jungė gyvoji žmonių grandinė, kaip visos trys Baltijos šalys prisidėjo prie šio renginio? („Bunda jau Baltija" lietuviško teksto autorius – S. Povilaitis, muziką kūrė latvių kompozitorius Boris Rezniks, o Estijos mieste Parnu susirinkę visų trijų respublikų atstovai nutarė rengti bendrą solidarumo akciją „Baltijos kelias"). Yra žinių, kad anksčiau veikusi mūsų miesto parduotuvė turi „giminystės" šaknų su šiuo estišku įvykiu. Be to, UNESCO įtraukė Baltijos kelią į „Pasaulio atminties" sąrašą.
Savo įspūdžiais ir nuotraukomis iš Baltijos kelio dalijosi A. Augutienė, V. Gudeliauskas, V. Rudytė, I. Pelanienė.

Paruošta teminė lentyna, kuri veiks iki rugsėjo 10 d.
Paskutinį kartą redaguota: 2019 08 28