Vaikų literatūros skyriuje vyko susitikimas su keliautoja

2019 12 20

Gruodžio 17 d. Vaikų literatūros skyriuje ( Gvazdikų takas 8) įspūdžiais iš Velykų salos dalinosi keliautoja, prancūzų ir anglų kalbų vertėja Virginija Žukauskienė. Bibliotekoje, į edukacinį renginį, buvo susirinkę Lieporių gimnazijos mokiniai kartu su lietuvių kalbos mokytoja Irmina Petrauskiene. Šiame susitikime moksleiviai išgirdo daug įdomybių apie šią tolimą salą, kuri yra pietinėje Ramiojo vandenyno dalyje ir priklauso Čilei. Velykų sala vietinių gyventojų yra vadinama Rapa Nui.

0001_7_1576823287-29d0da975821bc48693e1ebc9ca5cdbe.jpg
Keliautoja Virginija pasakojo, kad administracinis centras – Hanga Roa yra vienintelis miestelis saloje. Moksleiviai sužinojo, kad Velykų sala yra trikampio formos, vulkaninės kilmės, kad ji užima nedidelį plotą, tačiau yra unikali savo skulptūromis – Moajais. Šių milžiniškų akmens skulptūrų yra apie 880, o 50 yra išgabentos į įvairių pasaulio šalių muziejus.

Renginyje jaunieji bibliotekos lankytojai sužinojo, kad salos gyventojai rapanujai kalba savo reta kalba, kad sveikinasi: „iorana", o dėkoja tardami „maururu". Renginio dalyviai klausėsi Virginijos atsineštų muzikinių įrašų, kur šia kalba vietiniai Velykų salos gyventojai atlieka liaudies dainas.

Susitikimo dalyviams keliautoja Virginija pasakojo, kad į šią tolimą kelionę išvyko įkvėpta perskaitytos senos knygos „ Aku – aku", kurią parašė norvegų keliautojas, etnografas Turas Hejerdalas. Vertėja prisiminė, kad perskaičiusi šią knygą, ji būtinai turėjo pamatyti nuostabią pasaulio vietą dar kitaip vadinamą „Pasaulio bamba".

Šis susitikimas ir nuoširdus keliautojos Virginijos Žukauskienės pasakojimas įkvėpė renginio dalyvius apsilankyti dar nematytose pasaulio vietose.
Kelionės nuotraukos – V. Žukauskienės
Paskutinį kartą redaguota: 2019 12 20