Užgavėnių kaukių gamyba „Aido“ filiale

2019 03 04

Artėja spalvinga, linksma ir triukšminga šventė – Užgavėnės. Tai simbolinis žiemos išvarymas ir pavasario pasitikimas. Labai jau atsibodo žiema, norisi greičiau ją išvyti. O kaip gi ją išvysi be kaukės?

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Aido" filialas (Aido g. 27) pakvietė vaikus iš Logopedinės mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupės pasiruošti Užgavėnių šventei. Kovo 4 dieną bibliotekoje vyko edukacinės-kūrybinės dirbtuvėlės „Mano Užgavėnių kaukė". Į renginį vaikus atlydėjo mokytoja Živilė Jarašūnienė. Edukacijos metu prisiminėme Užgavėnių tradicijas ir papročius, pagrindinius šventės atributus – Kanapinį, Lašininį, Morę, kaukes ir persirengėlius.

0001_5_1551705485-fc0b5030b383121f3b5ecd3922d3fee4.jpg
Pasiraitę rankoves, vaikai kibo į darbą – gamino sau Užgavėnių kaukę. Pirmiausia iš kartono kirpo kaukės pagrindą, paskui spalvino akvarele ar guašu, vėliau puošė įvairiais siūlais bei kailiukais. Šis darbas privertė vaikus pasitelkti savo vaizduotę bei kūrybiškumą, suteikė daug gražių emocijų. Po sunkaus darbo bibliotekos darbuotojos pakvietė vaikus pasivaišinti riestainiais, vafliais bei saldainiais.

Kiekvienas dalyvis grįžo į mokyklą su savo paties pasidaryta kauke ir naujomis žiniomis apie Užgavėnių šventę.
Paskutinį kartą redaguota: 2019 03 04