Technologijų mokykla su savanore Alina Vaikų literatūros skyriuje

2019 09 05

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas 8) jau du mėnesius savanoriauja Alina Platova iš Maskvos, pagal projektą „Savanorystė Lietuvos bibliotekose". Programa: Europos solidarumo korpusas / European solidarity corps.

Per šį laikotarpį savanorė susipažino su bibliotekos struktūra, fondu, skaitytojams teikiamomis paslaugomis, prisidėjo prie jų gerinimo ir išplėtimo. Alina padeda atlikti kasdienius rutininius bibliotekininko darbus: registruoja ir tvarko periodinius leidinius, knygų fondą, daro kopijas skaitytojams, padeda lankytojams kompiuterinio raštingumo klausimais, ruošia ir padeda eksponuoti parodas.

0001_6_1567662443-236081dba20af6f765a787e1acfb85bc.jpg
Inovatyvios technologijos – viena iš Alinos pomėgių. Jai patinka atrasti naujus dalykus, kurti, tobulinti inžinerines kompetencijas ir įgūdžius. Tą ji gali daryti Vaikų literatūros skyriuje, kur vykdomas Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos projektas „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje VIP infrastruktūroje". Skyriuje yra specialieji programavimo-robotikos ir konstruktorių PROFI paketai. Alina džiaugiasi, kad jau sukūrė savo robotą, skraidino droną. Iš atsinaujinančių energijos šaltinių rinkinio sukonstravo Šiaulių miesto įvaizdį atspindintį dviratininką. Svarbiausia, kad savanorė savo žiniomis ir gebėjimais nori pasidalinti su jaunaisiais bibliotekos lankytojais, stengiasi moksleivius supažindinti su technine kūryba ir programavimu.

Artimiausi Alinos planai – rugsėjo mėnesį dalyvauti miesto Galimybių festivalyje jaunimui „Tavo PIN KODAS", kur bus pristatoma robotika, dronai, ir kitos inovatyvios technologijos, kurias galės išbandyti šventės lankytojai.

Paskutinį kartą redaguota: 2019 09 05