Svajonių pamoka su vaikų rašytoju Dainiumi Šukiu Vaikų literatūros skyriuje

2019 05 02

Balandžio 30 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas 8) Nacionalinės bibliotekų savaitės proga vyko Šiaulių miesto Gegužių progimnazijos 2 kl. moksleivių susitikimas-pamoka su vaikų rašytoju Dainiumi Šukiu. Rankų miškas, entuziastingai atliekamos užduotys nepaliko abejingų – vaikai mokėsi ne tik sekti pasakas, bet ir jas piešti.

Tame pačiame Lieporių mikrorajone, kuriame įsikūręs ir Vaikų literatūros skyrius, augęs rašytojas piešia nuo pirmos klasės.

0001_5_1556778613-1d1d3e2f88bcaa6b46608fa070bc37ed.jpg
Naujausia D. Šukio knyga „Buliaus kalnas" – jau septintoji jo kurta ir piešta knyga. Pasirodo, Buliaus kalnas yra Šiauliuose. Ir jis pūpso ten, kur dabar stovi Šiaulių Šv. Petro ir Pauliaus katedra.

„Rašau ne vaikams, o jų mamytėms ir mano pasakų negalima skaityti prieš miegą", – sako rašytojas. Kodėl? „Nes mamos skaitydamos krizena ir išbudina vaikus", – šypsosi D. Šukys.

Mokiniai taip noriai įsitraukė į rašytojo parengtas užduotis (žinomų pasakų sekimą savaip, pasitelkiant atsitiktine tvarka traukiant ir klijuojant magnetinius paveikslėlius), kad „prie lentos" nusidriekė eilės.

Autoriaus knygas jau seniai yra atradę kitų Lietuvos miestų moksleiviai, o penkios D. Šukio knygos yra išverstos ir į prancūzų kalbą.
Paskutinį kartą redaguota: 2019 05 02