Susitikimas su teisininkais, keliautojais Aiste ir Augustinu Žemaičiais

2019 09 06

Rugsėjo 4 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje (Aido g. 27) įvyko susitikimas su teisininkais, aistringais keliautojais Aiste ir Augustinu Žemaičiais.

Renginys „Nuo Čikagos iki Pietų Amerikos ledynų – ieškant lietuviško paveldo" skirtas Pasaulio lietuvių metams. Į biblioteką Aistė ir Augustinas sugrįžta jau antrą kartą su naujais kelionių įspūdžiais. Tačiau tai ne šiaip kelionės – jų metu keliautojai renka informaciją apie lietuvišką paveldą užsienyje.

0001_2_1567752386-c3686885abb8af4171792b140ac3cff6.jpg
Jie įgyvendino Lietuvos šimtmečio projektą „Tikslas – Amerika" kurio metu buvo lankomos, fotografuojamos ir į interaktyvų žemėlapį dedamos lietuviškos vietos JAV, sukūrė ir administruoja interneto svetainę „Gabalėliai Lietuvos". Savo misiją surinkti kuo daugiau informacijos ir padaryti ją prieinamą visuomenei jie tęsia ir toliau.

Paskutiniosios ekspedicijos metu keliauta po Pietų Ameriką, kelionė užtruko 25 dienas. Kalbėdamas apie kelionės tikslus, A. Žemaitis atkreipė dėmesį, kad kol kas yra labai mažai žinių apie lietuvišką paveldą užsienio šalyse, kuris sparčiai nyksta, ir jų rengiamos ekspedicijos kartais būna vienintelė galimybė išsaugoti informaciją apie šias vertybes. Renginio metu buvo rodoma vaizdinė bei filmuota medžiaga apie lietuvių bendruomenių bažnyčias, kapines, lietuvių klubus, kitus įspūdingus statinius (namas, kuriame gyveno ir žuvo Lietuvos prezidentas A. Smetona ir kt.). Renginio dalyvius sužavėjo filmuota medžiaga, kurioje devyniasdešimties metų Amerikos lietuvis dainavo lietuviškas dainas. Pasak keliautojų, lietuviško paveldo išsaugojimas svarbus tiek už Atlanto, tiek Lietuvoje esantiems lietuviams, nes taip yra tiesiami lietuvybės tiltai.

Pasaulio lietuvių metams Bibliografijos-informacijos skyriuje parengta paroda „Literatūrinis palikimas: Šiaulių krašto išeivijos rašytojai ir poetai".

Renginys finansuotas Šiaulių miesto savivaldybės pagal projektą, skirtą Pasaulio lietuvių metams.

Paskutinį kartą redaguota: 2019 09 06