Renginiai

Susitikimas su šiauliečiu fotografu ir knygos „Fotografas“ autoriumi Rolandu Parafinavičiumi

2019 09 20

Rugsėjo 18 d. popietę į Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyrių (Aido g. 27) po vasaros atostogų rinkosi Skaitytojų klubo nariai ir visi skaitantys ir mėgstantys knygas.

Vyko pirmasis klubo susitikimas. Susitikimas buvo ypatingas tuo, kad jame dalyvavo knygos, kurią buvome pasirinkę perskaityti ir aptarti, autorius. Per vasarą skaitėme šiauliečio autoriaus Rolando Parafinavičiaus romaną „Fotografas".

0001_3_1568963877-0da9b601524744dfd3d5fdaf0bc429d2.jpg
Rolandas Parafinavičius susirinkusiems pasakojo knygos atsiradimo istoriją, kuri siekė autoriaus vaikystę. Tada, skaitant A. Diuma knygas ,jau kilo mintis pakeisti knygos pabaigą arba herojų likimus. Rašytojas pasidalino mintimis apie žurnalistiką ir fotografiją, sritis su kuriomis susijęs visas gyvenimas ir veikla. Skaitytojai uždavė daug klausimų, nes juos domino , kodėl romane veikėjai turi pavardes, sutampančias su Šiaulių vietovardžiais, ar pagrindinis veikėjas turi autobiografinių bruožų, ar autoriaus darbinė patirtis padėjo kurti veikėjų charakterius ir kt. Kai kuriuos skaitytojus domino ir fotografavimo paslaptys. Rolandas Parafinavičius mielai atsakė į visus klausimus ir dar pabendravo prie arbatos puodelio.

Kito susitikimo metu aptarsime knygą: „Istorijų pasakotojos paslaptis" Sejal Badani, 2019 m., leidėjas Balto.
Paskutinį kartą redaguota: 2019 09 20