Susitikimas su poete Zita Gaižauskaite bibliotekos filialuose

2019 03 27

Kovo 26-27 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės“ (K. Korsako g. 10) ir „Šaltinėlio" (Trakų g. 20A) filialuose viešėjo poetė Zita Gaižauskaitė.

„Šaltinėlio“ filiale Susitikimo metu poetė, persirengusi Pavasario Teta, kartu su Šiaulių S. Sondeckio menų gimnazijos, Ragainės bei Medelyno progimnazijų pirmokais deklamavo, vaidino savo eilėraščius. Vaikai noriai įsijungė į kūrybinį procesą, nes Z. Gaižauskaitė, tęsdama geriausias vaikų poetų A. Matučio, M. Vainilaičio poezijos tradicijas, kuria klasikinį trumpą, skambų, įsimenantį eilėraštį ir kaip ji pati sako, rašanti „ patiems mažiausiems, kurie pradeda pažintį su knyga".

0001_1_1553780620-e6d3f5f201d6c46ba3b21e0fdf2ae392.jpg
Viešnia kvietė mokinukus tapti knygos bičiuliais, palinkėjo augti draugiškiems, mylėti tėvelius, mokytojas, savo šalį ir ypač branginti ir puoselėti gimtąją kalbą.

Renginio dalyviai turėjo galimybę pasiklausyti kompozitoriaus Vytauto Šeinausko poetės žodžiais sukurtų dainelių „Laiškas saulutei", „Žiogas pjovėjas".

Tuo metu „Saulės“ filiale vykusiame susitikime su rašytoja dalyvavo Šiaulių Gytarių progimnazijos 3c klasės (mokytoja Kristina Žvigaitienė) ir 2b klasės (mokytoja Ilona Kartočienė) mokiniai.
Z. Gaižauskaitė nuoširdžiai bendravo su jaunaisiais skaitytojais, deklamavo, vaidino savo eilėraščius. Vaikai džiaugėsi atpažinę ne vieną garsųjį poetės eilėraštį, deklamavo kartu su poete. Rašytoja taip pat pasakojo apie savo gyvenimą, kūrybą, atsakinėjo į vaikų užduodamus klausimus.

Zitos Gaižauskaitės eilėraščiai žavi nuotaikingumu, žaismingumu, lengvai suprantama kalba, pratinančia vaikus pajusti gimtosios kalbos grožį.
Paskutinį kartą redaguota: 2019 03 28