Renginiai

Susitikimas su keliautoju Boleslovu Vengriu

2019 02 28

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje vasario 28 d. įvyko susitikimas su keliautoju Boleslovu Vengriu. Popietės „Po pietų Ameriką" metu B. Vengrys pasakojo savo įspūdžius iš kelionės po Peru, Limą bei Boliviją.

Kaip visada, savo įdomų ir šmaikštų pasakojimą jis iliustravo gausia vaizdine medžiaga. Parodęs savo nepaprastąjį suvenyrą - įvairiausių šalių spaudais pažymėtą „pasą", B. Vengrys pasakojimą pradėjo paminėdamas iš Lietuvos kilusias šviesias asmenybes, kurios gyveno ar tebegyvena Pietų Amerikos šalyse. Tai – Antanas Mockus, Matas Šalčius, Aleksandras Bendoraitis, Ignas Domeika ir kt. Daugelio pažįstamas ir mėgiamas keliautojas savo pasakojimuose nepateikia visiems ir taip prieinamos enciklopedinės informacijos, jam daug svarbiau perteikti savo patirtis ir įspūdžius. Renginio metu jis pasakojo apie vietos gyventojų buitį, darbo sąlygas, inkų gyvenimo būdą, papročius, gamtą ir jos įdomybes. 

0001_1_1551444329-9c314aa88f4d9072419c8d04baccbf48.jpg
Visus sudomino B. Vengrio įspūdžiai iš apsilankymo Raganų turguje, vėjo pustomose senovinėse kapinėse, iš kurių vietiniai gyventojai siūlė atminimui nusipirkti mirusiųjų kaulų, pasivažinėjimo automobiliais po kopas... Na ir kaip gi be tradicinės vietinės virtuvės? Nuotraukose svečias pademonstravo, kaip atrodo populiarus vietinis patiekalas „cui". Tai yra gražiai apskrudusi, kepta jūrų kiaulytė.

Kadangi atstumai dideli, tai iš vienos vietos į kitą teko keliauti ir lėktuvais. Buvo nuvykta prie Titikakos ežero, kuris garsus dar ir tuo, kad jį 2009 m. perplaukė lietuvis ultratriatlonininkas Vidmantas Urbonas. Daug ekstremalių pojūčių keliautojams suteikė apsilankymas inkų tvirtovės griuvėsiuose Maču Pikču ir kopimas siaurais, stačiais, pavojingais kalno Vaina Pikču takais.

Nepaisant Pietų Amerikos istorinių bei gamtos įdomybių, į akis nuolat krisdavo vietos gyventojų ir aplinkos skurdas, neužtikrintos jų gyvenimo sąlygos. Pasak B. Vengrio, mes turime džiaugtis, kad gyvename saugiai ir apsupti gražios gamtos.
Paskutinį kartą redaguota: 2019 03 01