„Spindulio“ filiale – paroda, skirta Europos paveldo dienoms

2019 09 16

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Spindulio" filiale (Spindulio g. 5) rugsėjo 9–30 dienomis veikia paroda „Kultūros paveldas Šiauliuose".

Užsukę į biblioteką galėsite susipažinti su literatūra, kurioje aprašomi įvairūs Šiaulių miesto kultūros paveldo objektai. Eksponuojami leidiniai leis pažinti kultūros paveldą Šiauliuose, jo istoriją, svarbą įamžintą knygose.

0001_1_1570178890-f8497602ffc34d6174b2bdbf1dea86c2.jpg
Čia galite susipažinti su Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedra. Tai vienas gražiausių pastatų, puošiančių Šiaulių miestą. Pietiniame fasade įkomponuotas ir unikalus saulės laikrodis, manoma, vietoje mechaninio laikrodžio, veikusio XVII–XIX amžiais.

„Šaulys" – dar vadinamas „Auksinis berniukas" įtrauktas į Šiaulių miesto kultūros paveldą. Tai aukščiausias Saulės laikrodis Lietuvoje.

Vienintelis Šiauliuose išlikęs XIX a. II p. Lietuvos tradicinės medinės architektūros statinys – Žaliūkių vėjo malūnas. Prieš 130 metų pastatytas Žaliūkių vėjo malūnas – šiandien vienas iš nedaugelio Šiaulių istorijos liudininkų. Šis XIX a. pab. statinys Šiauliuose yra vienintelis išlikęs ir saugomas medinės architektūros technikos paveldo objektas, pirmasis Lietuvoje grūdų apdirbimo istorijos muziejus. Jis pastatytas apie 1875–1880 m. vokiečio Gustavo Danielio tėvo.

Parodoje galima susipažinti su Saldainių fabriko „Rūta" istorija, kuri prasidėjo 1913m, įkūrėjas Antanas Gricevičius . „Rūta" vis labiau garsėja savo produkcija ir šiuo metu.

Verta apsilankyti ir Chaimo Frenkelio viloje, nes tai vienas iš nedaugelio modernaus stiliaus pastatas. Šiuo metu vilos ekspozicijose pristatoma Lietuvos provincijos dvarų ir tarpukario Šiaulių miesto kultūra, žydų paveldas. Viloje vyksta parodos, koncertai, kino ir muzikos festivaliai, kiti renginiai.

Gubernijos rajonas garsėja Šiaulių alaus darykla „Gubernija", įkurta 1665m. Tai seniausia Lietuvoje veikianti įmonė. Įdomu tai, kad 1794 m. Jekaterina II dvarą padovanojo grafui Platonui Zubovui, kuris išplėtojo dvaro pramonę. Spaudos draudimo laikotarpiu, XIX a. pabaigoje ,, Gubernijos" statinėse buvo slepiamos ir pervežinėjamos lietuviškos knygos.

Šie ir kiti kultūros objektai yra įdomūs ne tik šiauliečiams, bet ir miesto svečiams.

Kviečiame apsilankyti.
Paskutinį kartą redaguota: 2019 10 04