„Spindulio“ filiale – kalėdinių žaisliukų dirbtuvėlės

2019 12 20

Gruodžio 19 dieną Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Spindulio" filiale (Spindulio g. 5) apsilankė lopšelio-darželio „Coliukė" „Kodėlčiukų" grupės auklėtiniai, lydimi auklėtojos Gitanos Patkauskienės.

Kai už lango jau kvepia Kalėdos, po truputį įsibėgėja pasiruošimas šventiniam laikotarpiui. Šios dienos kalėdinės edukacijos užsiėmime vaikai susipažino su Kalėdų tradicijomis, senoviniais eglutės žaislais. Ar kada nors girdėjote kur atsirado Kalėdinė eglutė ir kodėl žybčioja ant jos lemputės?

0001_1_1576824657-822f16dc12c302ad316e33e1b53037f9.jpg
Kodėl mes puošiame būtent šią žaliaskarę, o ne kitą medį? O ar žinojote, kokiais žaisliukais puošė eglutes mūsų seneliai? Šias ir dar daugelį kitų įdomių istorijų išgirdo vaikai mūsų edukacijoje apie kalėdinius žaisliukus. Darželinukai galėjo pamatyti ir senovinius eglutės žaislus, palyginti juos su šiuolaikiniais žaislais. Pasiklausę Kalėdų miško istorijos, skambant kalėdinei muzikai, vaikai suskubo ir patys pasigaminti žaisliuką eglutei. Pasitelkę savo mėgstamas spalvas, fantaziją ir kūrybą, vaikai spalvino, klijavo ir puošė savo kalėdinį žaisliuką.

Iš bibliotekos vaikai iškeliavo pakilios, kalėdinės nuotaikos, laukdami Kalėdų stebuklo.
Paskutinį kartą redaguota: 2019 12 20