Renginiai

„Skaitymo iššūkis“ baigėsi: rezultatai džiugina

2019 09 02

Na štai, jau ir baigėsi visą vasarą trukęs „Skaitymo iššūkis", kuris turbūt muša savo populiarumo rekordus, mat šiemet visoje Lietuvoje užsiregistravo 16390 dalyvių, o įveikė net 10339 (plg. pernai užsiregistravo tik 8999)! Tad akivaizdu, kad kasmet „Skaitymo iššūkį" priima vis daugiau dalyvių.

Per visą vasarą Šiaulių miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Rėkyvos, „Šaltinėlio", „Varsos", „Spindulioׅ", Lieporių, „Saulės" filialuose ir Vaikų literatūros skyriuje) užsiregistravo net 131 dalyvis (bibliotekininkų žiniomis). Daugiausia dalyvių registravosi „Saulės" filiale (38), taip pat Rėkyvos (24), „Spindulio" (24) ir „Šaltinėlio" (23) filialuose. Šiemet iš visų užsiregistravusiųjų iššūkį įveikė 67!

0001_5_1567415797-87c6dcbf33ea346ebfdafda6e0b6c76d.jpg
Aktyviausi „Skaitymo iššūkio" dalyviai – vaikai

Kaip ir kasmet, aktyviausi skaitytojai buvo vaikai, tad galima pasidžiaugti, kad net atostogų metu knygos nebuvo pamirštos. Štai vien „Saulės" filiale iš 38 užsiregistravusiųjų dalyvauti „Skaitymo iššūkyje" net 33 buvo vaikai. Kituose filialuose taip pat daugiausia registravosi vaikai („Varsos" – 11, „Spindulio" 22, Rėkyvos – 19, „Šaltinėlio" – 21, Vaikų literatūros skyriuje – 6, Lieporių filiale visi dalyviai registravosi savarankiškai, tad tikslių duomenų nėra). Nors suaugusiųjų šiemet taip pat registravosi daugiau nei pernai, visgi iš viso jų buvo 19.

Mergaitės skaito daugiau

Skirstant mažuosius dalyvius pagal lytį, tai dominuoja mergaitės. Iš viso jų dalyvavo 23 ir tik 10 berniukų. Tuo metu iš suaugusiųjų, moterys buvo dažnesnės dalyvės nei vyrai. Tad galima daryti prielaidą, kad vasaros metu moteriškosios lyties atstovės daugiau skiria dėmesio knygai. Tuo metu berniukai ir vyrai mieliau renkasi kitokią laisvalaikio veiklą.

Kai kurie dalyvauja ne pirmus metus

Šiais metai gerokai išaugęs dalyvių skaičius rodo, kad dauguma jų – dalyvaujantys yra pirmą kartą, tačiau yra ir tokių, kurie „Skaitymo iššūkyje" nėra naujokai. Štai „Varsos" filiale iš 8 dalyvių, įveikusių užduotis, 5 dalyvauja jau nebe pirmus metus. „Spindulio", Rėkyvos, filialuose taip pat buvo dalyvių, kurie dalyvavo ir ankstesniuose „Skaitymo iššūkiuose". Tai rodo, kad skaitymo užduotys, kurias per vasarą reikia įveikti, yra įdomios ir smagios (šiemet reikėjo perskaityti lietuvių autoriaus knygą, bibliotekininko rekomenduotą knygą, knygą apie keliones, knygą geltonu viršeliu ir iš savo vardo raidės knygą), tad dalyvavusieji vienais metais, mielai dalyvauja ir kitais. Beje, „Skaitymo iššūkis" labai padeda pasirinkti knygą, kai tiesiog nežinai, ką skaityti. Įdomu tai, kad „Saulės" filiale 3 vaikai šių metų „Skaitymo iššūkį" įveikė daugiau nei kartą.

Populiari ir lietuvių, ir užsienio literatūra

Į Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos skyrius ir filialus, užsukę mažieji „Skaitymo iššūkio" dalyviai iš lietuvių autorių daugiausia rinkosi K. Kęstučio Kasparavičiaus („Sapnų katytė", „Apie gyvūnus", „Baltasis dramblys: tolimų kraštų istorijos" ir kt.), Tomo Dirgėlos („Domas ir Tomas: dingusios šluotos byla", „Lukas šiaudelis deda iš viršaus" ir kt.) knygas. Iš užsienio autorių populiariausios buvo Martin Widmark „Ilga kelionė", Pamela Butchart „Šnipė, kuriai patiko mokyklos pietūs", Holly Webb knygos ir pan.

Tad nuoširdžiai dėkojame visiems, kurie dalyvavo šių metų „Skaitymo iššūkyje"! Linkime ir rudeniui atėjus nepamiršti knygų!


Paskutinį kartą redaguota: 2019 09 02