„Skaitmeninė savaitė“ sudomino ir trečiokus

2019 03 27

Kovo 27 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas 8) į „Skaitmeninės savaitės" renginį atvyko gausus būrys Šiaulių miesto Gegužių progimnazijos trečiokų.

Moksleiviai įdėmiai klausė teorinės dalies apie skaitmenines priemones. Jauniesiems šiauliečiams buvo patariama būti atsargiems interneto platybėse ir tikėti ne visais straipsniais. Mokytis analizuoti ir atpažinti profesionalius straipsnius (straipsnis su nurodytu autoriaus vardu, pavarde, ar užsakomosios įmonės pavadinimu) mokiniai buvo kviečiami per žaidimo formą – renginį vedusi Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė Gintana Sutkutė-Sorakienė Gegužių progimnazijos trečiokams padalijo įvairių straipsnių pavyzdžių,

0001_1_1553689974-140d503379b2c010c25dd3e9241ce5b5.jpg
kviesdama vaikus atpažinti, kurie iš jų yra profesionalūs, objektyvūs, skaitmeniškai saugūs, o kurie ne. Vaikai netruko pasinerti į darbą, uždavė daug klausimų. Baigę užduotį, garsiai atsakinėjo, argumentavo savo nuomonę. „Profesionalaus žurnalisto tikslas – tik informuoti žmogų, bet neformuoti jo nuomonę", - teigė G. Sutkutė-Sorakienė.

Mokiniams buvo priminta, kad jų pavojai tyko ir atsidarius savo elektroninį paštą, - ten gali būti netikrų, klaidinančių, pinigus išvilioti siekiančių asmenų laiškai. Ne mažiau pavojingos ir itin žemomis prekių kainomis besigiriančios apgaulingos internetinės parduotuvės, kuriose perkant prekes yra prašoma platesnių asmens duomenų, nei galima.

„Skaitmeninė savaitė" (angl. „ALL DIGITAL Week") – tai visoje Europoje vykstanti akcija, skatinanti saugiai naudotis technologijomis bei internetu, ugdyti skaitmeninį raštingumą. Kasmet jos renginiuose dalyvauja iki 100 tūkst. Europos Sąjungos gyventojų. Šiemet ji vyksta kovo 25–31 dienomis.

„Skaitmeninę savaitę" nuo 2019 metų kuruoja projektas „Prisijungusi Lietuva".

Paskutinį kartą redaguota: 2019 03 27