Renginiai

Skaitmeninė savaitė 2020: transliacijos

2020 03 18

Skaitmeninė savaitė (angl. ALL DIGITAL Week) yra kasmetinė skaitmeninės įtraukties ir skaitmeninių įgūdžių ugdymo akcija, rengiama skaitmeninių kompetencijų centruose, bibliotekose, bendruomenių centruose, mokyklose ir kitose vietose visoje Europoje. Kiekvienais metais ši akcija paskatina mažiausiai 100 tūkst. europiečių atrasti technologijas bei jų kuriamą naudą.

0001_lt-all-digital-fb-mes-dalyvaujame-e1584436320398_1584518003-1a267ab399695782ad9adf2bf46b6896.jpg
Kovo 23–29 dienomis „Prisijungusi Lietuva" kartu su partneriais organizuoja „Skaitmeninės savaitės 2020" veiklas šalyje. Šiais metais savaitės tema – „Medijų informacinio raštingumo ugdymas", šūkis – „Išmani biblioteka: erdvė augti ir kurti!". Tačiau atsižvelgiant į pastarųjų dienų Lietuvos visuomenės nerimą dėl dalyvavimo renginiuose svarbu atkreipti dėmesį, kad Skaitmeninės savaitės metu dauguma renginių bus transliuojami internetu. Skaitmeninė savaitė savo renginiais siekia paskatinti europiečius nuolat tobulinti savo skaitmeninius įgūdžius, kad galėtų visapusiškai dalyvauti visuomenės gyvenime ir gautų naudos iš skaitmeninės transformacijos.
Šių metų Skaitmeninėje savaitėje ypatingą dėmesį skirsime kritinio mąstymo ugdymui, bibliotekininkų kvalifikacijos tobulinimui, jų pasirengimui skaitmeniniams uždaviniams ir tyrinėsime bibliotekų indėlį kuriant žinių visuomenę Lietuvoje. Nes tik puikiai šiuolaikinius informacinių technologijų iššūkius išmanantis bibliotekininkas gali svariai prisidėti prie savo bendruomenės medijų raštingumo, saugaus elgesio internete ir kritinio mąstymo ugdymo.
Skaitmeninės savaitės metu kviečiame žiūrėti transliacijas internetu:
Kovo 19 d. 10 val. Virtualios realybės žurnalistika
Naujausios virtualios realybės technologijos jau yra naudojamos kurti „360 laipsnių reportažus" ir „papildytosios realybės" (angl. augmented media) istorijas, kurias medijų vartotojai gali patirti visai kitu būdu nei tradicines medijas. Lektorė Augustė Nalivaikė, Kauno technologijos universiteto (KTU) Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto (SHMMF) politikos mokslų doktorantė, dėstytoja.

Kovo 24 d. 10 val. Lietuvės kuriamas dirbtinis intelektas
Paskaitos metu sužinosite kaip kompiuterį prakalbinti lietuvių kalba, kas yra virtualieji asistentai ir ką gali dirbtinis intelektas. Lektorė – Jurgita Kapočiūtė-Dzikienė, profesorė, Vytauto Didžiojo universiteto vyr. tyrėja ir kompiuterinės lingvistikos specialistė, UAB Tilde Informacinės technologijos.

Kovo 25 d. 11 val. Internetinis seminaras: Nuotolinis darbas su „Microsoft Teams" (anglų k.)

Dėl COVID-19 protrūkio atsidūrėme precedento neturinčiais laikais. Praėjusios savaitės Pasaulio sveikatos organizacijos žinia buvo vienareikšmiška – kad žmonijos sėkmė veiksmingai kovojant su koronavirusu labai priklausys nuo veiksmų, kurių organizacijos imsis artimiausiomis dienomis, kad būtų galima sulėtinti jo plitimą ir išvengti perkrovos sveikatos priežiūros sistemose. Todėl visame pasaulyje esančios įmonės pradėjo vykdyti privalomą nuotolinį darbą savo darbuotojams, kad būtų galima atidėti viruso plitimą ir jo išvengti. Šis seminaras apie tai, kaip galite suteikti savo komandai ir organizacijai įrankių ir patarimų, kuriant produktyvią nuotolinę darbo aplinką.

Kovo 26 d. 11 val. Diskusija „Kritiškai (ne) mąstau". Diskusijos moderatorius Aurelijus Katkevičius. Diskusijos dalyviai:
Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto docentas dr. Nerijus Čepulis ir advokatas, advokatų profesinės bendrijos WINT partneris Andrius Iškauskas.

Paskutinį kartą redaguota: