Šimtmečio dialogas. Dedikacija Maironiui ir Sigitui Gedai

2019 11 29

Lapkričio 25 dienos popietę Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriuje vyko poezijos ir muzikos valanda Šimtmečio dialogas: Dedikacija poetams Maironiui ir Sigitui Gedai. Nacionalinės premijos laureato, poeto Sigito Gedos poeziją ir dedikaciją Maironiui skaitė ir prisiminimais apie poetus dalinosi aktorė Virginija Kochanskytė , lietuvių ir užsienio kompozitorių solo kūrinius klarnetui atliko Valdas Andriuškevičius.

0001_tit_1575029667-4819803d35dfbe35fb8e067be069f242.jpg
Susitikime per poeto kūrybą drauge su žiūrovais aktorė ieškojo atsakymų į esminius šiandienos klausimus ir kartu su klausytojais kūrė Lietuvos ateities viziją. Virginijos Kochanskytės interpretacijos klausytojus vedė poeto gyvenimo ir kūrybos keliais – per jo svajones, troškimus, dramatiškus išgyvenimus, apmąstymus apie kūrybą, per jo viltis, tikėjimą ir meilę... Klarneto garsai dar labiau sustiprino priešadventinę susirinkusiųjų nuotaiką.

Nuoširdžiai kalbėjomės eilėmis, mintimis, žodžiais. Drauge su žiūrovais kvėpavome vienu ritmu - juk skauduliai, ilgesiai ir tikėjimas vienas, – kalbėjo aktorė po susitikimo.

Susitikimas organizuotas įgyvendinat Šiaulių miesto savivaldybės remiamą projektą „Iki susitikimų Šiaulių miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje".

Paskutinį kartą redaguota: 2019 11 29