Renginiai

Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka dalyvavo „Šiaulių knygų mugėje 2019“

2019 11 20

Lapkričio 16 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka dalyvavo Knygų mugėje, jau ketvirtą kartą vykusioje Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje. Kaip ir kasmet, į Knygų mugę rinkosi knygoms ir kokybiškai literatūrai neabejingi šiauliečiai ir miesto svečiai, šeimos su mažais vaikais. Lankytojai buvo kviečiami dalyvauti meninėje, kultūrinėje ir edukacinėje veikloje. Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka šiais metais pristatė ypač daug dėmesio sulaukusią naujovę – užsiėmimą „Judu, žaidžiu ir mokausi su interaktyviomis lėkštėmis".

0001_2_1574244482-ab80d78bcd278eca50b8153d9b2b01de.jpg
Tai „spalvingos" interaktyvios užduotys, kurių metu mažieji mugės (ir ne tik!) lankytojai galėjo žaisti, aktyviai judėti ir mokytis vienu metu. Dalyviai interaktyvių lėkščių užduotis atlikdavo individualiai ar su draugu, o kartą pabandę, norėdavo ir vėl pakartoti, todėl vis susidarydavo susidomėjusiųjų ir laukiančiųjų eilutė. Ir suaugusieji, ir vaikai taip pat buvo kviečiami išbandyti smagius ir žaismingus užsienio kalbų (anglų, vokiečių, ispanų, italų, prancūzų, rusų, latvių) žaidimus „Kalbų mokykis smagiai" – kurių metu mokymasis vykdavo žaidžiant kalbų smiginio ir kalbų kauliuko žaidimus: pataikius strėlyte į tam tikrą kalbą ar išridenus kurią nors kalbą, gaunamas tos kalbos žodis ar žodžių junginys, kurį reikia atpažinti ir išversti. Ne visiems ši užduotis buvo paprasta, mat kartais reikėdavo paspėlioti, ką reiškia vienos ar kitos kalbos žodis, o mažiesiems dalyviams padėdavo tėveliai.
Išbandyti interaktyviąsias lėkštes ar savarankiškai mokytis užsienio kalbų galima Šiaulių miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje „Saulės" filiale (K. Korsako g. 10) įkurtose Šeimų erdvėje ir Užsienio kalbų mokymosi centre.

Šeimų erdvė ir Užsienio kalbų mokymosi centras įkurtas įgyvendinant 2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Development of Innovative library solutions for different generations in the border region" (Inovatyvių bibliotekos sprendimų skirtingoms kartoms plėtra pasienio regione) Nr. LLI-110, Savitarnos paslaugos bibliotekoje skirtingoms kartoms, finansuojamą Europos Sąjungos lėšomis.

Paskutinį kartą redaguota: 2019-11-21