Renginiai

Savanorės Martos startas Lieporių bibliotekoje

2019 07 01

Paskutinėmis birželio dienomis į Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Lieporių filialą (Tilžės g. 36) atvykusi savanorė Marta iš Sicilijos (Italija) iš karto papuolė į organizuojamų susitikimų sūkurį.

Bendruomenės dienose mergina trumpai papasakojo apie save, juokdamasi paneigė retorinį klausimą, ar jos kraštas mafijos kraštas, atsakė į kitus Lieporių bendruomenės narių klausimus.

Marta aktyviai padėjo pasiruošti akcijai-diskusijai „Misija: nulis", kurią iniciavo asociacijos „Visuomeninės iniciatyvos" vadovas Vytautas Kabaila.

0001_1_1561980931-f427be196e4eea4a6bb446bda62f1658.jpg
Renginio pranešėjas Tomas Tradišauskas, aplinkos apsaugos ir taršos specialistas, aplinkos apsaugos technologijų inžinierius, VšĮ „Žiedinė Ekonomika" atstovas įtaigiai pasakojo apie kasdieninius įpročius, elektros prietaisų tvarų naudojimą ir įtaką aplinkai.

Disputą „Kaip gyvena šeimos, auginančios autizmo spektrą turintį žmogų" iniciavo VšĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras. Susitikime dalyvavo bei Aukštelkės socialinių globos namų socialiniai darbuotojai bei tėvai, auginantys autistiškus žmones. Buvo kalbėta apie socialinius bei moralinius skaudulius, diskutuota, kaip gali prisidėti kultūros įstaigos bei nevyriausybinės organizacijos. Savanorė Marta papasakojo apie neįgaliųjų situaciją Italijoje ir teigė, kad dabar formuojasi nuomonė, kad neįgalus asmuo yra dovana šeimai ir visuomenei.

Savanorė Marta Šiaulių miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje savanoriauja įgyvendinant projektą „Savanorystė Lietuvos bibliotekose“. Programa: Europos solidarumo korpusas / European solidarity corps.

Paskutinį kartą redaguota: 2019 08 19