Savanorės Alinos išvyka į Šiaulių jaunųjų technikų centrą

2019 09 16

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas 8) savanoriaujanti Alina Platova iš Maskvos, pagal projektą „Savanorystė Lietuvos bibliotekose" (programa Europos solidarumo korpusas / European solidarity corps), apsilankė Šiaulių jaunųjų technikų centre, kur Robotikos ir valdomų modelių būrelio vadovas Renatas Montvilas supažindino su robotikos, automodeliavimo technika ir technologijomis.

Savanorė su dideliu susidomėjimu klausėsi Renato ir kartu dalijosi techninės kūrybos patirtimi.

0001_2_1568640660-21019906aaf5b8e02398c5abd3c3d6db.jpg
Vadovas pasakojo apie robotikos varžybas, rengiamus turnyrus. Mergina ne tik stebėjo sukurtus vaikų robotus, bet ir pati parodė iš atsinaujinančių energijos šaltinių rinkinio sukonstruotą Šiaulių miesto įvaizdį atspindintį dviratininką.

Savanorei buvo parodyti ir kiti Šiaulių jaunųjų technikų centre vykstantys užsiėmimai: Lego robotų, 3D modeliavimo, Moto būreliai.

Skatinant tarpusavio bendradarbiavimą, Alina pakvietė jaunuosius centro narius atvykti į Vaikų literatūros skyrių, kur vykdomas Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos projektas „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje VIP infrastruktūroje" ir yra specialieji programavimo-robotikos ir konstruktorių PROFI paketai.

Vadovas Renatas su vaikais sutiko atvykti ir iš bibliotekoje turimų rinkinių sukurti ką nors įdomaus, nes robotų galimybės yra neribotos, jei tik yra žmonių, norinčių kurti robotus.

Paskutinį kartą redaguota: 2019 09 16