„Saulės“ filiale kalbų mokymosi nauda džiaugėsi pagyvenusio amžiaus žmonės

2019 09 27

Rugsėjo 25 d. Europos kalbų dienos išvakarėse ir artėjant Tarptautinei pagyvenusių žmonių dienai, „Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės" filiale (K. Korsako 10) esančiame Užsienio kalbų mokymosi centre įvyko renginys „Kalbų mokymosi nauda: nuo pasaulio pažinimo iki sveikatos palaikymo", į kurį susirinko senjorai.

Padiskutavus apie užsienio kalbų mokėjimo neišmatuojamą naudą, buvo pristatyta interaktyvi savarankiško kalbų mokymosi programa „EuroTalk".

0001_2_1569820284-a55720bda22c63095a274730c8352a6e.jpg
Susipažinę su programos teikiama galimybe išmokti septynių Europos kalbų ir mokytis jų šešiomis pakopomis bei naudojimosi programa taisyklėmis, senjorai patys galėjo ją išbandyti praktiškai. Kiekvienas rinkosi reikalingiausią kalbą. Antai, asociacijos „Menų šaltinis" narė Birutė Kriščiūnaitė pasirinko latvių kalbą, kuri kūrybingai moteriai, rašančiai eilėraščius, tikrai pravers. Kitos senjorės pat rinkosi anglų, vokiečių, ispanų kalbas. Pabandę pasimokyti patys, senjorai galėjo įsitikinti, kad programa „EuroTalk" – paprasta, interaktyvi ir žaisminga – yra puiki priemonė lengvai ir įdomiai mokytis žodžių ir frazių, lavinti atmintį, tobulinti kalbėjimo įgūdžius ir pasirungti tarpusavyje. Svetimų kalbų mokymasis leidžia ne tik geriau pažinti pasaulį, bet ir gerina sveikatą, žvalina, pakelia nuotaiką ir teikia daugiau pasitikėjimo savo jėgomis.
Užsienio kalbų mokymosi centras įkurtas įgyvendinant 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Development of Innovative library solutions for different generations in the border region" (Inovatyvių bibliotekos sprendimų skirtingoms kartoms plėtra pasienio regione) Nr. LLI-110, Savitarnos paslaugos bibliotekoje skirtingoms kartoms, finansuojamą Europos Sąjungos lėšomis.

Ši informacija parengta naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už jos turinį atsako Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad ji atspindi Europos Sąjungos nuomonę.
Paskutinį kartą redaguota: 2019 09 30