Saugesnio interneto diena Rėkyvos bibliotekoje

2019 02 04

Vasario 5 d. vyksianti Saugesnio interneto diena bus minima daugelyje pasaulio šalių (daugiau nei 120 šalių) jau 16-ą kartą. Jos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.

Lietuvoje įvairios šviečiamosios saugesnio interneto veiklos vyks visą savaitę, organizuojant teminę akciją „Saugesnio interneto savaitė".

Būtent šia proga į Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Rėkyvos filialą (Energetikų g. 7) atkeliavo Šiaulių Rėkyvos progimnazijos 3 klasės mokiniai, lydimi Vitos Ravkienės ir 6 klasės mokiniai, lydimi Kristinos Juodeikienės.
Su trečiokais buvo žiūrėtas trumpas vaizdo įrašas „Kad kompiuteris netaptų priešu" arba kaip saugiai elgtis internete", kuriame buvo papasakota apie pagrindines saugos priemones viešojoje erdvėje, apie tai, kaip svarbu niekam neišduoti savo slaptažodžių ir kaip saugiai bendrauti tiek su draugais ir labai atsargiai reaguoti į nepažįstamų žmonių rašomas žinutes. Kad geriau būtų įsisavinama informacija, kaip sugalvoti saugų slaptažodį, vyko saugaus slaptažodžio dirbtuvės. Mokiniams buvo išdalinti lapeliai, kuriose jie surašė, jų manymu, saugius slaptažodžius. Vėliau visi jie buvo išnagrinėti, ir pabrėžta, kad kuriant slaptažodį labai svarbu rašyti nesusijusių skaičių ir raidžių derinius, taip pat, kad kai kurias raides galima pakeisti skaičiais (pvz., 5 – S, 1 –1), todėl visa klasė bendrai sukūrė patį saugiausią slaptažodį – „c3pekai547".

0001_1_1549283833-afc728f24f0bef91b2b40544a1b0049a.jpg
O šeštokai žiūrėjo informacinį vaizdo įrašą „Influenceris – ateities profesija?" po vaizdo įrašo taip pat vyko saugaus saugių slaptažodžių dirbtuvės, kuriose, kaip ir trečiokai, kūrė bendrą slaptažodį, kuris yra: „518IaAu2018TaVo" – jie taip pat paisė pagrindinių slaptažodžių kūrimo taisyklių.

Taigi, Rėkyvos progimnazijos mokiniai pagilino savo žinias apie interneto privalumus bei trūkumus. Jie puikiai supranta, kad reikia labai gerai pagalvoti, prieš skelbiant informaciją skaitmeninėje erdvėje.

Paskutinį kartą redaguota: 2019 02 04