Renginiai

Rėkyvos filiale viktorina, skirta Pasaulio lietuvių metams paminėti

2019 11 28

2019-ieji – paskelbti Pasaulio lietuvių metais. Pasaulio lietuviai – tai po pasaulį išsibarstę tautiečiai, kurie įvairiais būdais garsina mūsų šalies vardą. Šia proga, lapkričio 27 dieną į Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Rėkyvos filialą (Energetikų g. 7) atkeliavo Šiaulių Rėkyvos progimnazijos 8 klasės mokiniai, lydimi istorijos mokytojos Inos Rimkuvienės ir muzikos mokytojos Nijolės Bacienės.

Pirmiausia mokiniams buvo užduotas klausimas: jei išvyktų į užsienį, apie kokią gražiausią Lietuvos vietą papasakotų užsieniečiams. Mokiniai, kaip gražiausius ir įdomiausius Lietuvos objektus pasirinko Gedimino kalną, Trakų pilį, Nidą, Klaipėdos miestą.

0001_5_1574922672-aa09c49d625bb4f233da5281e0ca9e3f.jpg
Po trumpos diskusijos, aštuntokai turėjo progą pasitikrinti savo žinias apie populiariausius ir labiausiai žinomus pasaulio lietuvius. Tam buvo surengta interaktyvi „Kahoot" viktorina „Lietuviais esame mes gimę" . Viktorinoje dalyvavo 6 komandos: „Auksinės mergaitės", „LT"; „Šiauliai"; „Vytautas" Gediminas". Iš viso buvo 11 klausimų, vaikai pateiktose klausimose atpažino Dalią Ilbehauptaitę, didžioji dalis pažino Joną Meką, Vurgilijų Noreiką, Rūtą Šepetys, Povilą Višinskį. Po įtemptos kovos pirmą vietą užėmė „Auksinių mergaičių" komanda, antri liko „LT", o trečiąją vietą užėmė „Šiaulių" komanda.
Taigi, vaikai pademonstravo puikias žinias apie pasaulio lietuvius, o viktorina buvo vykdoma įgyvendinant Šiaulių miesto savivaldybės finansuojamą projektą „Mes amžinam Lietuvą".


   
Paskutinį kartą redaguota: 2019 11 28