Rėkyvos filiale – šiaudinių sodų dirbtuvės

2019 09 25

Rugsėjo 24 dieną į Šiaulių miesto savivaldybės bibliotekos Rėkyvos filialą (Energetikų g. 7) rinkosi Rėkyvos seniūnijos bendruomenės „Rėkyjava" nariai. Į biblioteką, pravesti edukacijos atvyko tautodailininkė, ištikima bibliotekos skaitytoja Raimonda Kiminaitė.

Bibliotekoje buvo gaminami šiaudiniai sodai – pasirodo, tai labai kruopštus ir atsakingas darbas, tačiau, kaip sako R. Kiminaitė padarius vieną sodą, kitus pagaminti galima daug greičiau ir lengviau.

0001_7_1569403633-773ad9f66e7df17988cc03d9ffacbf6e.jpg
Pasirodo, jie yra gaminami pagal tam tikras schemas. Pati tautodailininkė sodus daro lygiai 20 metų – tai nemažas jos pomėgis, šiaudus taip pat skina pati. Dirbtuvių metu buvo sužinota, kad sodai buvo naudojami vestuvėse, taip pat kabinami ant naujagimio lopšio – kad jo nenužiūrėtų pikta akis. O kai sodai pasendavo – žmonės pasigamindavo naujus.
Taigi, sodų gamyba labai kruopštus darbas, reikalaujantis labai daug kantrybės, tačiau buvo edukacijos dalyvių, kurios pasidarė ne vieną, o net šešis sodus iš jų sukonstruojant vieną didelį.

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Rėkyvos filialas dėkoja tautodailininkei Raimondai Kiminaitei ir Rėkyvos seniūnijos bendruomenei „Rėkyjava" už bendruomeniškumą ir nor1 bendradarbiauti!

Šiaudinių sodų kūrybinės dirbtuvės buvo organizuojamos įgyvendinant Šiaulių miesto savivaldybės ir Lietuvos kultūros tarybos iš dalies finansuojamą projektą „Bibliopramogos Rėkyvoje: kurkime, žaiskime, mokykimės kartu".

Paskutinį kartą redaguota: 2019 09 25