Renginiai

Projekto „Bibliopramogos Rėkyvoje: kurkime, žaiskime, mokykimės kartu“ baigiamasis renginys

2019 12 02

Lapkričio 25 dieną Šiaulių kultūros centro Rėkyvos skyriaus aktų salėje buvo organizuotas Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Rėkyvos filialo (Energetikų g. 7) projekto „Bibliopramogos Rėkyvoje: kurkime, žaiskime, mokykimės kartu" baigiamasis renginys, finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos.

Renginyje – rašytoja, pasakų kūrėja Neringa Tik
0001_1_1575354029-452f829c76f5a9262c309a83f1de91fb.jpg
Į baigiamąjį renginį atkeliavo Šiaulių Rėkyvos progimnazijos 1–3 klasių moksleiviai, lydimi mokytojų: Ingos Grigelienės, Rūtos Dambrauskienės, Violetos Nečajavos, Vitos Ravkienės ir Virginijos Tunikaitytės.

Renginio metu Neringa Tik papasakojo vaikams daug įdomių ir keistų istorijų: apie mišką, kuriame auga picos ir keksiukai, apie varlių lietų, apie muses, kurios įjungia žibintus... Knygų ir istorijų kūrėja turėjo stebuklingą skrybėlę, kuri atskleisdavo įdomių ir ne visai tikrų faktų apie kiekvieną vaiką, pvz., vienas iš jų naktimis skrenda į Mėnulį, kitas moka vairuoti kosminį laivą, o pas kažką pilve net vyksta tarakonų šokiai! Taip pat autorė pademonstravo dailininko pieštas jos knygų iliustracijas. Po to buvo sekama bendra pasaka, kurios metu vaikai ėjo ieškoti raganos. Neringa Tik skatino vaikus kurti, rašyti pasakas, nes pasaką galima sukurti ir iš to, kas yra matoma aplinkui.

Pasibaigus renginiui, jo dalyviai neliko be dovanų, Neringa Tik visiems vaikams ir mokytojoms padovanojo po saldžią dovanėlę ir pasaką. Po renginio prie autorės nusidriekė eilė, nes visi norėjo autografų.

Neringa Tik taip pat maloniai nustebino Rėkyvos biblioteką, padovanodama savo naujausią knygą „Pasakos iš mėnulio“, kurios pristatymas dar tik įvyks.

Projekto metu – smagios ir aktyvios edukacijos

Nuo 2019 m. balandžio mėnesio vykdomo projekto metu vaikams buvo siūlomos smagios ir įdomios edukacijos: smėlio ir spalvų terapija, veikė netradicinių muilo pūtimo burbulų laboratorija, rankdarbių užsiėmimai, taip pat vyko robotikos užsiėmimai, o artėjant vasarai – ir žygis šiaurietiškomis lazdomis! Bibliotekoje buvo organizuojamos interaktyvios viktorinos, kurių metu mokiniai galėjo pasiruošti testams ir kontroliniams darbams, o viktorinų klausimai buvo suderinti su klasės  mokytoja. Bibliotekoje taip pat atsirado vaikų žaidimų kampelis, kuriame siūloma išmėginti tokius stalo žaidimus kaip „Alias“, „Monopolis“, „Twister“.

Taigi, nors projektas jau baigėsi, tačiau kviečiame į Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Rėkyvos filialą (Energetikų g. 7)  išmėginti smėlio ir šviesos stalų, šviečiančių stiklo molbertų, bei smagiai praleisti popietes žaidžiant stalo žaidimus.

Taip pat norime padėkoti visiems, kurie padėjo įvykdyti ir dalyvavo projekto veiklose: tautodailininkei Raimondai Kiminaitei, Šiaulių Rėkyvos progimnazijos bendruomenei, lopšelio-darželio „Bangelė“ bendruomenei, Rėkyvos seniūnijos bendruomenei „Rėkyjava“, Šiaulių kultūros centro Rėkyvos skyriui bei baigiamojo renginio vedėjai Neringai Tik.

Paskutinį kartą redaguota: 2019 12 03