Pietinio mikrorajono skaitytojų susitikimas bibliotekoje

2019 05 17

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriuje (Aido g. 27) gegužės 15 d. dienos popietę į susitikimą rinkosi pietinio mikrorajono skaitytojai, mylintys knygą ir mėgstantys skaityti. Praėjusio susitikimo metu buvome nutarę skaityti ir aptarti Tan Twan Eng romaną „Vakaro miglų sodas".

Tan Twan Eng „Vakaro Miglų sodas" išleido leidykla „Baltos lankos", knygą iš anglų kalbos vertė Eglė Raudonikienė. Tai antrasis kylančios literatūrinio pasaulio žvaigždės iš Malaizijos Tan Twan Eng romanas, kuris pateko į „Man Booker" trumpąjį sąrašą.

0001_1_1558330693-537566cf7309e9fc8c43a7c3ab526cb4.jpg
Tai intelektualus, daugiasluosknis pasakojimas, grožio ir siaubo simbiozė apie atmintį ir užmarštį, meilę ir karą, meną ir gamtą, parašyta nepaprastai poetiška, skaidria kalba. Romaną pasirinkome skaityti ir aptarti, nes norėjosi daugiau sužinoti apie mums mažiau žinomą šalį, kultūrą, papročius, ritualus. Romano centre japoniško sodo kūrimas Malaizijos džiunglėse ir su jo kūrėjais susiję įvykiai, apimantys ilgą istorinį laikotarpį. Skaitant romaną, sužinai ne tik apie japoniškų sodų kūrimą, bet ir kitas japonų menų rūšis: kyudo (vienas seniausių kovos su lankais menų), shajo (šaudymas nematomomis strėlėmis), horimono tatuiruotės, raižiniai ir t.t.. Romanas labai sudomino visus susirinkusius, dalinomės ne tik istorinėmis žiniomis, bet ir jausmais, kuriuos sukėlė perskaitytas kūrinys. Žiūrėjome paruoštas skaidres apie japoniškus sodus, medžio raižinius, tatuiruotes ir arbatos gėrimo ceremoniją. Taip pat apžiūrėjome eksponuojamą Japonijos nėrinių meistrės Masako Sasaki kūrybinių darbų ir nėrinių parodą, kuri taip pat atspindi vieną iš meno rūšių.

Kitas klubo susitikimas vyks jau rugsėjo mėnesį. Skaitysime ir aptarsime šiauliečio fotografo Rolando Parafinavičiaus romaną Fotografas". Į skaitytojų klubo susitikimą pažadėjo atvykti knygos autorius.
Paskutinį kartą redaguota: 2019 05 20