Pepė Ilgakojinė šventė gimtadienį Rėkyvos bibliotekoje

2019 11 12

Šiaurės šalių literatūros savaitė – jau trečią dešimtmetį vykdomas kultūros projektas, kurio tikslas yra puoselėti garsinio skaitymo ir šiaurietišką pasakojimo tradiciją, propaguoti Šiaurės šalių literatūrą ir prisidėti prie skaitymo skatinimo. 1995 m. kilusi ambicinga idėja tapo tradiciniu renginiu, kuriame kasmet dalyvauja vis daugiau įvairaus amžiaus žmonių. Kiekvienais metais skaitymų tema būna skirtinga. Šių metų tema – šventės šiaurės šalyse.

0001_1_1573539646-0899e665e803f99ac2f1bb38b56eaf4f.jpg
Šia proga lapkričio 11 dieną į Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Rėkyvos filialą (Energetikų g. 7) susirinko Šiaulių Rėkyvos progimnazijos 2 b klasės mokiniai, lydimi Rūtos Dambrauskienės. Pirmiausia vaikams buvo papasakota, kokia proga jie čia susirinko, taip pat jie sužinojo, kas yra Šiaurės šalių literatūros savaitė, bei kokios yra Šiaurės šalys. Kadangi šiais metais skaitinių tema šventės šiaurės šalyse, antrokams buvo skaitomas Astridos Lingren Knygos „Pepė Ilgakojinė" skyrius „Pepė Ilgakojinė švenčia gimtadienį".

Vaikai kartu su Pepe, Tomiu ir Anika smagiai paminėjo jos gimtadienį, kuriame buvo net arklys! Po skaitinių visiems buvo duota užduotis – nuspalvinti Pepę, kuri kartu su knygomis „apsigyveno" bibliotekoje.

Taigi mokiniai sužinojo, kas yra Šiaurės šalių literatūros savaitė, jiems labai patiko klausytis apie Pepės gimtadienį žvakių šviesoje!
Paskutinį kartą redaguota: 2019 11 12