Renginiai

Peliukai pasiruošė rudeniui

2019 11 08

Lapkričio 8 dieną į Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Rėkyvos filialą (Energetikų g. 7) atkeliavo Šiaulių lopšelio – darželio „Bangelė" „Peliukų" grupės auklėtiniai, lydimi grupės auklėtojos Rasos Kildonavičienės bei socialinės pedagogės Dainos Grigaitienės.

Nors ir ruduo eina į pabaigą, tačiau mažieji lankytojai norėjo daugiau sužinoti apie šį auksinį metų laiką. Edukacijos pradžioje jiems buvo rodomas pagal Justino Marcinkevičiaus poemą sukurtas filmukas „Grybų karas".

0001_2_1573218320-0d8f183d1c2c691cdb17cbffc1dd857e.jpg
„Peliukams" labai patiko šis filmukas, jo metu sužinojo kai kurių grybų pavadinimus: baravykas, raudonikis, lepšis, o po filmuko padarė išvadą, kad karas – ne išeitis.

Po filmuko bibliotekininkė perskaitė Vytauto V. Landsbergio pasaką „Ruduo" – kai ruduo „užknarkęs" nupūtė nuo medžių obuolius, o juos susirinkti skubėjo sliekas Kieša. Po trumpos pasakos vaikai gavo dar vieną užduotį – nuspalvoti klevo lapus.
Kai „Peliukai" išmargino lapus, darželinukai išmėgino šviesos terapiją, pasitelkiant šviečiančius stalus. O ant stalų, ant kurių buvo sudėlioti spalvoti rutuliukai, mažieji mėgino sudėti pasakoje minėtą slieką Kiešą.

Taigi, darželinukai spalvingai ir smagiai praleido rytmetį bibliotekoje ir žada būtinai sugrįžti!

Šviesos stalų terapija buvo organizuojama vykdant Lietuvos kultūros tarybos ir Šiaulių miesto savivaldybės finansuojamą projektą: „Bibliopramogos Rėkyvoje: kurkime, žaiskime, mokykimės kartu".


   
Paskutinį kartą redaguota: 2019 11 08