Renginiai

Pasveikinta Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ 2019 m. laureatė, Garbės kraštotyrininkė, ilgametė bibliotekos skaitytoja ir bičiulė Irena Rudzinskienė

2019 04 05

Balandžio 2 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje (Aido g. 27) įvyko Šiaulių kraštotyros draugijos susitikimas, kurio metu buvo aptarti Mikelio prizo teikimo geriausiam šių metų miesto kraštotyrininkui klausimai.

Šventiniu susitikimo akcentu tapo kraštotyrininkių ir bibliotekos darbuotojų sveikinimai Garbės kraštotyrininkei, Mikelio prizo laureatei, ilgametei bibliotekos skaitytojai ir bičiulei Irenai Rudzinskienei, kuriai kovo 30 d. buvo įteiktas Lietuvos Respublikos Seimo apdovanojimas – Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalis „Tarnaukite Lietuvai".

0001_4_1554444129-935fa71f0919862271b77b1ec57c04bf.jpg
Šis garbingas apdovanojimas įsteigtas pagerbiant iškilią Gabrielės Petkevičaitės-Bitės asmenybę, kasmet yra teikiamas jos gimimo dieną Panevėžyje ir skiriamas, siekiant skatinti Lietuvos visuomenę dirbti valstybės labui ir jos gerovei, reikšti ir įgyvendinti pozityvias idėjas, brandinančias visuomenės pilietiškumą, tautinę savimonę ir kultūrinį sąmoningumą. Irena Rudzinskienė drauge su kultūrologu Dominiku Petru Akstinu, visuomenininke Emilija Brajinskiene ir rašytoju Juozu Šikšneliu apdovanota už savanorystės kultūros sklaidą Lietuvoje.

Informaciją parengė Bibliografijos-informacijos skyrius
Nuotraukos B. M. Musneckienės