Parodos „Gražiausiai iliustruotos knygos“ pristatymas

2019 04 18

Balandžio 17 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio" filiale (Trakų g. 20A) apsilankė S. Sondeckio menų gimnazijos pradinukai, gimnazijos saviraiškos ugdymo programos „Sondeckiukai menininkai gimnazijoje" lankytojai.

Bibliotekoje moksleiviai susipažino su eksponuojama knygų ir spaudinių paroda „Gražiausiai iliustruotos knygos". Paroda, kuri skirta lietuvių dailininkų iliustruotoms vaikiškoms knygelėms pristatyti, apima ilgą laikotarpį – nuo pokario iki šių dienų.

Parodą pristatėme nuo ankščiausiai kūrusių D. Tarabildienės ir T. Balčiūnienės, aktyviai dirbusių apie 1960–1975 metus.

0001_1_1555585874-c5194ded3baee0c7d34d77631035e825.jpg
O panašiu laikotarpiu knygas iliustravę dailininkai A. Steponavičius ir B. Žilytė tuo sunkiuoju tarybiniu laikotarpiu už savo iliustracijas yra pelnę ir tarptautinių apdovanojimų. Nuo Nepriklausomybės atkūrimo pradžios iki 1999 m. Lietuvoje buvo rinkta geriausia knyga, neišskiriant jos meninio apipavidalinimo. Tik nuo 2000 metų renkama ne tik geriausia knyga, bet atsiranda ir meniškiausios knygos kategorija, o tai leidžia įvertinti ir iliustratorių darbą. Nors galime pasidžiaugti nemažu knygų iliustruotojų būriu kasmet apdovanojamų už geriausius darbus knygų leidyboje, bet tik keletas iš jų yra įrašyti į Tarptautinės vaikų ir jaunimo knygos tarybos(IBBY) Garbės sąrašą: B. Žilytė („Stovi pasakų namelis"), K. Kasparavičius („Mažoji žiema"), L. Dūdaitė („Apie žuvėdrą ir katiną, kuris išmokė ją skraidyti") ir A. Kiudulaitė („Laimė yra lapė").

Pasiklausę knygų pristatymo, vaikai išsirinko jiems gražiausiai iliustruotas knygas. Ne vienam vaikui labiausiai patiko S. Eidrigevičiaus iliustracijos, kiti pažymėjo, kad labai patiko iliustracijos tų knygų, kurias jie patys skaitė, tuo įrodydami, kad knygos turinys labai svarbu.
Paskutinį kartą redaguota: 2019 04 18