Mūsų bibliotekoje – savanorė iš Rusijos

2019 06 04

Šiaulių miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje savanoriauti pradėjo 30 m. savanorė iš Rusijos (Maskvos) Alina Platova.
Alina Maskvos valstybiniame universitete įgijo programų kūrimo bakalauro diplomą. Turi įgūdžių kuriant trumpametražius filmukus, pristatymus, 3D grafiką, interneto svetaines.
Maskvoje „Žaidimų sode" teko dirbti jaunesniąja žaidimų dizainere, kur įgijo patirties kuriant animacijos ir judesio grafiką, redaguojant nuotraukas ir vaizdo įrašus.

0001_alina-dviratis_1559894478-b99dd645001dcf43456a90179fb81f62.jpg
Alina yra neabejinga kelionėms ir asmeniniam tobulėjimui, todėl lankydamasi Jungtinėse Amerikos valstijose baigė žaidimų dizaino vertimo iš anglų į rusų kalbos kursus. Taip pat teko lankytis Vokietijoje, Portugalijoje, Indijoje. Kaip teigė Alina, kiekviena aplankyta šalis paliko stiprų įspūdį ir suteikė neįkainojamą patirtį.
Laisvalaikį savanorė mėgsta leisti aktyviai: plaukioja, važinėja dviračiu, riedučiais, užsiima snieglenčių sportu, čiuožinėja ir dažnai leidžiasi į žygius. Į Šiaulius taip pat atsivežė dviratį, kuriuo kasdien atmina į biblioteką.
Pasak Alinos, kai sužinojo apie Europos Sąjungos programą Europos solidarumo korpusas, kuri suteikia jaunimui galimybes savanoriauti, atlikti praktiką užsienyje, ji jau dirbo Maskvoje. Tačiau pasiryžo atsisakyti mėgiamo darbo dėl galimybės savanoriauti kitoje šalyje. „Keliauti – mano aistra, o savanorystė suteikia galimybę ne tik pakeliauti, susipažinti su naujais žmonėmis, bet ir įgyti naujos patirties. Bibliotekoje galima rasti labai daug veiklų, tad tikiu, kad man patiks čia savanoriauti, " – teigia naujoji bibliotekos savanorė.

Savanorė Alina Šiaulių miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje savanoriauja įgyvendinant projektą „Savanorystė Lietuvos bibliotekose“. Programa: Europos solidarumo korpusas / European solidarity corps.

Paskutinį kartą redaguota: 2019 08 19