Mikelio prizo įteikimo šventė Bibliografijos-informacijos skyriuje

2019 05 03

Gegužės 2 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje (Aido g. 27) įvyko Šiaulių kraštotyros draugijos 2019 m. Mikelio prizo įteikimo geriausiam kraštotyrininkui šventė.

Šiais metais Mikelio prizu už aktyvų dalyvavimą kraštotyros veikloje, tautos istorinės atminties įprasminimą kraštotyros darbuose apdovanota bibliotekininkė ir bibliografė Audronė Kiršinaitė. A. Kiršinaitė – daugelio kraštotyros ekspedicijų dalyvė, ilgametė Šiaulių apskrities P. Višinskio viešosios bibliotekos darbuotoja, Šiaulių valstybinės kolegijos dėstytoja, šiuo metu - Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyriausioji metodininkė. Ji yra sukaupusi daug kraštotyrinės medžiagos ir parengusi įvairių darbų apie Šiaulių rajono nykstančius kaimus, iškilius Šiaulių krašto žmones, krikšto vardų suteikimo tradicijas ir kt.

0001_1_1557120463-c7d325856563a2d7716e65fbdd4c26e3.jpg
Kraštotyrininkė ypač daug gilinasi į laidojimo papročius ir tradicijas – juos tyrinėja jau 20 metų.

Mikelio prizo įteikimo šventę vedė Šiaulių kraštotyros draugijos pirmininkė Virginija Šiukščienė. Muzikiniais intarpais renginį paįvairino muzikos mokytoja Virginija Užienė ir Šiaulių universiteto studentė, konkurso „Super balsas 2019" nugalėtoja Roberta Stanaitytė. Mikelio prizo laureatė buvo parengusi pristatymą apie savo kelią į kraštotyrą, gražiai ir vaizdingai, su jai būdingu humoru papasakojo apie savo veiklą. Originalaus sveikinimo A. Kiršinaitė sulaukė iš buvusių kolegių Aldonos Šiaulienės ir Nijolios Kasparavičienės, kurios parengė humoristinį pristatymą apie Mikelio prizą, susiedamos šį apdovanojimą su kandidatų į LR prezidentus rinkiminiais pažadais. Garbės kraštotyrininkė Irena Rudzinskienė tradiciškai įteikė laureatei savo sudarytą Mikelio prizininkų genealoginį medį. Pasveikinti kraštotyrininkės atvyko ir Šiaulių rajono kultūros skyriaus vedėjas Tomas Vaitkus. Po renginio dalyvių sveikinimų ir palinkėjimų Mikelio prizo laureatai sustojo bendrai nuotraukai.|

Gegužė – kraštotyros mėnuo. Tad, susirinkusius renginio dalyvius pasitiko net trys kraštotyros parodos: „Mikelio prizo laureatės Audronės Kiršinaitės kraštotyros publikacijos", „Iš kraštotyrininkės Audronės Kiršinaitės asmeninio senųjų leidinių rinkinio", Birutės ir Algirdo Musneckių kraštiečiui skulptoriui Aloyzui Toleikiui skirta paroda „Kūrėjo dvasia visada jauna".
Paskutinį kartą redaguota: 2019 05 06