Melų dieną vaikai mokėsi nemeluoti piktai

2019 04 02

Balandžio 1-ąją, Melų dieną, Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas 8) lankėsi mažieji šiauliečiai – Šiaulių lopšelio-darželio „Gintarėlis" „Kodėlčiukų" grupės auklėtiniai. Vaikams linksmų pokštų negailėjo nei juos atlydėjusios auklėtojos, nei renginį vedusi vyresn. bibliotekininkė Gintana Sutkutė-Sorakienė.

Jaunieji renginio dalyviai tikėjosi žiūrėti filmą „Kaip prisijaukinti slibiną 3", tačiau iš tiesų jų laukė kur kas rimtesnė dovana – Rimo Valeikio knygos „Akvariumo istorijos. Lilė ir melo pinklės" – linksmos ir pamokančios istorijos – pristatymas.

0001_6_1554201578-7812d221d2984145afb61c4eef356621.jpg
Mažieji klausėsi audio knygos, kurią įgarsino aktorius Leonardas Pobedonoscevas. Linksmoji istorija pasakoja apie žuvelę Lilę, kuriai melų diena būdavo kasdien – ji visus apgaudinėdavo nuolat tol,... kol... (sužinosite patys, perskaitę šią knygą, kurią galite rasti pas mus).

Pasiklausę istorijos, vaikai su renginio vedėja aptarė, kaip iš tiesų jaučiasi tas, kuris meluoja, ir tas, kuriam meluojama. Vaikai suprato, kad viena yra meluoti, o kita fantazuoti... ir visi bendrai draugiškai pasigamino žaislinį akvariumą, kuriam žuvis nuspalvino patys; traukė spalvotus saldainius ir atsakinėjo į gudrius klausimus.
Paskutinį kartą redaguota: 2019 04 02