Mažosios skaitytojos Lukrecijos sėkmės istorija

2019 09 20

Šią vasarą pirmą klasę Gegužių progimnazijoje baigusi Lukrecija tapo Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus (Gvazdikų takas 8) skaitytoja. Jau pirmojo apsilankymo metu mergaitė čiupo keletą knygelių, kurias gana greitai perskaitė. Tuomet vėl parsinešė krūvelę, po to vėl... Bibliotekininkė Rima, norėdama kažkuo paskatinti naująją bibliotekos skaitytoją, pasiūlė jai sudalyvauti „Skaitymo iššūkyje". Smalsus vaikas kaipmat sutiko!

0001_l_1568970939-d6b2611cd2661751bd3722f312604204.jpg
Lukrecija sėkmingai įveikė visas iššūkio užduotis: perskaitė lietuvių autoriaus knygą, bibliotekininkių rekomenduotą knygą, knygą geltonu viršeliu, skaitė apie keliones ir iš savo vardo raidės (beje, E. Daciūtės knygelė „Laimė yra lapė" iš jos vardo raidės patiko labiausiai).

Lukrecija žinojo, kad dalyvavimas „Skaitymo iššūkyje" yra ne tik galimybė praleisti vasarą gerų knygų draugijoje, bet ir laimėti puikių prizų, pavyzdžiui, dviratį, elektrinį paspirtuką ar elektroninę skaityklę...

Pagrindinių prizų Lukrecija nelaimėjo, tačiau buvo pakviesta dalyvauti baigiamajame „Skaitymo iššūkio" renginyje, kur susipažino su kitais skaitančiais vaikais, dalyvavo skaitymo protmūšyje ir pasitikrino savo žinias. Ji, kaip ir kiti renginio dalyviai, gavo diplomą, liudijantį jos dalyvavimą „Skaitymo iššūkyje", knygelę, saldėsių. Na, o momentinė loterija Lukrecijai lėmė laimėti dar ir žaismingą kuprinės apdangalą nuo lietaus!

Taigi Lukrecija yra labai laiminga, kad dalyvavo „Skaitymo iššūkyje" bei tvirtai pasiryžusi dalyvauti ir kitąmet. Beje, prie šios gražios iniciatyvos kviečia prisijungti ir kitus bibliotekos skaitytojus! Juk, anot italų dramaturgo Karlo Goldonio, žmogus, turintis rankose vertingą knygą, niekada negali būti vienišas.

Tad atraskite savo naujuosius draugus mūsų bibliotekoje!

Birutė Petkuvienė, Lukrecijos mama
Paskutinį kartą redaguota: 2019 09 20