Renginiai

Magiškas susitikimas su rašytoja Rebeka Una „Šaltinėlio“ filiale

2019 05 06

Įgyvendinant Šiaulių miesto savivaldybės finansuotą susitikimų-renginių ciklą „Iki susitikimų Šiaulių miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje", gegužės 3 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio" filiale (Trakų g. 20A) viešėjo prozininkė, vertėja Rebeka Una (Jurga Šalaševičiūtė).

Kaip teigė viešnia, į susitikimus pasiima ir abu savo sūnus, o kartais – vyresnįjį arba jaunesnįjį. Šį kartą kartu atvyko jos vyresnysis sūnus Pijus, kuris, beje, yra knygos „Pijus ir Nikolas" pagrindinis herojus. „Aš apie savo vaikus rašau visose knygose", – susirinkusiems prisipažino Rebeca Una.

0001_8_1557143804-55eb51a7a7f6e3ea08be90da21d5ba0b.jpg
Rašyti pradėjo jau 3 klasėje

Literatūros pasaulyje Rebeka Una debiutavo dar 2009 m., kai žurnale „Tapati" publikavo apsakymus suaugusiems, o žurnale „Vakaro žvaigždelė" išspausdino apsakymą vaikams „Šiaudeliai". Vėliau 2015 m. apysaka paaugliams „Atjunk" išrinkta Metų knyga paaugliams, o autorė apdovanota Prano Mašioto premija už geriausią knygą vaikams ir paaugliams. 2017 m. knyga „Aš esu Tomas seklys" įtraukta į Metų knygų penketuką. Autorė vaikams yra parašiusi 6, o paaugliams – 3 knygas. „Visi manęs klausia, kada aš pradėjau rašyti? Tai rašyti aš pradėjau nuo trečios klasės, - pasakojo knygų autorė. – Būdavo, kad žiūrėdavau filmukus, senąją animaciją ir visada galvodavau, o kas atsitikdavo toliau? Tai ir rašydavau, kas buvo toliau. O po to pradėjau galvoti, kodėl aš turiu rašyti visokius tęsinius, tad pradėjau rašyti apie savo ir savo kiemo draugų nuotykius". Beje, autorė publiką supažindino ir su savo šeima. Jos teigimu, vyresnysis sūnus puikiai piešia ir svajoja būti dailininku ir Holivudo aktoriumi, o jaunesnysis, kuris dar tik antrokas jau rašo savo knygą ir šiuo metu jau yra parašęs 30 puslapių.

Triukai, atsispaudimai ir patarimai

Renginyje dalyvavę Šiaulių „Juventos" progimnazijos ketvirtokai leidosi į nepaprastus nuotykius su rašytoja ir jos knygų veikėjais: Barbora, Pijumi, Tadu, sekliu Tomu. Pradinukai aktyviai atsakinėjo į svečių užduotus klausimus, stebėjo simuliacinius vaidmenų žaidimus, mokėsi magiškų triukų ir netgi išbandė jėgas atlikdami keturių rūšių atsispaudimus. „Taip pat ir jūs galite pradėti rašyti, jeigu esate perskaitę nemažai knygų ir nerandate savo mylimiausios, tai visada galite pradėti rašyti, - tikino rašytoja. – Bet kad pradėtumėte rašyti, visada reikia ir skaityti. Reikia, kad pastebėtumėte, kad jums patinka ar nepatinka. Pavyzdžiui, šitas autorius per juokingai rašo, o šitas – per liūdnai, o šitas – visą laiką per rimtai. Taigi, taip jūs pasimokote, pabūnate kritikais ir tada galite pradėti rašyti. Nors visada lengva kritikuoti, o kai reikia pačiam rašyti, tai ne visada išeina".

Po smagaus renginio vaikai galėjo įsigyti knygų su autorės autografu. O ištikimiausieji Rebekos Unos kūrybos gerbėjai gavo unikalią dovaną – rašytojos ar jos sūnaus pieštą tatuiruotę.

Paskutinį kartą redaguota: 2019 05 06