Lietuvos pedagogų kūrybinių darbų paroda „Karnavalinė kaukė“

2019 11 27

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio" filiale (Trakų g. 20A) eksponuojama Lietuvos pedagogų kūrybinių darbų paroda „Karnavalinė kaukė". Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos pradinių klasių mokytoja ekspertė, tautodailininkė Rasmuta Valčiukienė ir Radviliškio r. Grinkiškio Jono Poderio, Baisogalos gimnazijų vyresnioji dailės mokytoja Audronė Kudžmaitė lapkričio mėn. Šiaulių miesto savivaldybės švietimo centre šalies pedagogams vedė seminarą ,,Emocinio raštingumo įgūdžių formavimas kuriant karnavalinio stiliaus kaukes".

0001_2_1574839108-43fa128d95c36459bc7794af5ac415c3.jpg
Temos aktualumas atskleidžiamas per sparčiai populiarėjančio emocinio intelekto, kaip atskiro konstrukto, svarbą asmenybei ir jo ugdymo(si) perspektyvas. Emocinis raštingumas šiomis dienomis susilaukia vis didesnio mokslinio susidomėjimo. Plačiąja prasme jį galima suvokti kaip gebėjimų kompleksą, įgalinantį asmenį suvokti savo bei kitų emocijas, tinkamai disponuoti tokia informacija. Kurdami pozityvius tarpusavio santykius, ugdydamiesi kūrybingumą, gebėjimą atpažinti, reikšti ir valdyti emocijas, galime lengviau suvienyti bendruomenės narius. Bendradarbiavimu grįstomis veiklomis pagamintose karnavalinio stiliaus kaukėse (pagal kiekvieno dalyvio individualaus veido formą) atsispindi asmenybės emocijos perteikimas ir raiška. Praktinis darbas buvo atliekamas bendradarbiaujant porose – konstruojant, modeliuojant kolegos kaukę iš gipsinio tvarsčio. Kūrinį užbaigė pats seminaro dalyvis, kaukę dekoruodamas įvairiomis meninės raiškos priemonėmis ir būdais. Kūryboje svarbiausia procesas, kuris sudaro galimybes drąsiai eksperimentuoti, tyrinėti, pažinti, atrasti ir džiaugtis.

Džiaugiamės ne tik galutiniu rezultatu – KAUKE, bet ir bendruomeniniais ryšiais, pozityviais tarpusavio santykiais, kurie plečia naujas bendrystes, įkvepia kitiems darbams, manome, suteiks teigiamų emocijų ir visiems Šiaulių miesto viešosios bibliotekos Šaltinėlio filialo lankytojams.

Rasmutos Valčiukienės informacija

Paroda veiks iki gruodžio 31 d. Kviečiame aplankyti!
Paskutinį kartą redaguota: 2019 11 27