Lietuvos nacionalinei bibliotekai – 100 metų!

2019 12 03

Gruodžio 2 dieną Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Rėkyvos filialas (Energetikų g. 7) organizavo viktoriną už bibliotekos sienų! Viktorina buvo organizuota norint paminėti Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos 100-metį. Viktorina vyko Šiaulių Rėkyvos progimnazijoje, joje dalyvavo 7–8 klasių mokiniai, (mokytoja Kristina Juodeikienė) kurie sudarė 9 komandas. Vaikams buvo užduodami klausimai apie Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos istoriją.

0001_1_1575354677-bde0174fef1a607cb2b7fbc0e82168a8.jpg
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka yra nacionalinė kultūros ir informacijos įstaiga, kaupianti, organizuojanti ir sauganti dokumentinį Lietuvos kultūros paveldą, formuojanti Lietuvos mokslui, švietimui, kultūrai ir ūkiui aktualių Lietuvos ir užsienio dokumentų fondą bei teikianti informacinio aprūpinimo paslaugas visuomenei. Lietuvos nacionalinė biblioteka, įkurta 1919 m. Savo veiklą pradėjusi Kaune kaip Valstybinis centrinis knygynas, 1963 m. buvo perkelta į Lietuvos sostinę Vilnių. 1988 m. bibliotekai suteiktas pirmosios lietuviškos knygos autoriaus Martyno Mažvydo vardas, o 1989 m. suteiktas Nacionalinės bibliotekos statusas. Tai pagrindinė Lietuvos viešo naudojimo mokslinė biblioteka, atliekanti ir parlamentinės bibliotekos funkcijas.

Taigi Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Rėkyvos filialas kartu su Šiaulių Rėkyvos progimnazijos mokiniais sveikina Nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką su jubiliejumi!
Paskutinį kartą redaguota: 2019 12 03