Lieporių filiale kalbėta, kaip atrasti savo knygą

2019 04 30

Baigiantis Nacionalinei bibliotekų savaitei, Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Lieporių filialas (Tilžės g. 36) sulaukė viešnios – Vitalijos Pilipauskaitės-Butkienės – literatūrologės, Lietuvos televizijos naujų knygų apžvalgininkės, poezijos knygos „Kvėpuoju" autorės, Zigmo Gėlės premijos laureatės.

Lektorė su jaunimu diskutavo apie jaunimo literatūros tendencijas, kėlė klausimus, ko reikia, kad knyga taptų gyva ir skaitoma. Dirbdama „Alma Literra" leidykloje , viešnia puikiai mato leidyklos virtuvę. Pasak jos, kai kurios knygos pateiktos leidyklai taip ir lieka juodraščiuose. Lektorės teigimu, jaunimui patraukliausios knygos, kuriose nevengiama atvirai kalbėti apie jaunų žmonių problemas – vienatvę, narkotikus, abortą, autizmą.

0001_1_1556628211-73506bec622173c527caf08fe66b6b45.jpg
Tai iliustruoja populiarūs jaunimo rašytojai: Ilona Ežerinytė, Una Rebeka, Opolskaitė Daina. Lieporių gimnazijos gimnazistai iškėlė opų klausimą – privalomos literatūros skaitymą. Lektorė drąsino auditoriją ir mokytojus kelti šiuos klausimus. Susirinkusieji nustebo, kad pastebimas poezijos knygų tiražo didėjimas, vyriškosios literatūros paklausa ir pasiūla. Susitikimas pateikė daug minčių bibliotekininkams, mokytojams, gimnazistams.
Žinoma, nepraleidome progos trumpai pakalbinti žinomą knygų apžvalgininkę:

Romanas ar poezija?

Romanas. Kalbu ne apie save, o iš karto galvoju, ką rekomenduočiau kitiems. Dažniau žmonės skaito romanus, o ne poeziją.

Kur geriau skaityti knygą – lauke ar namuose?

Kur ramybė (šypsosi).

Skaitant knygą – gurkšnoti ar kramsnoti?

pati nevalgau ir negurkšnoju kavos, kai skaitau, tai, sakyčiau, kad nei viena, nei kita. Yra budistų vienuolių toks pasakymas apie kažko darymą, tai pvz, „kai skaitau, tai skaitau, kai valgau, tai valgau" ir t. t. Žodžiu, vienas veiksmas vienu metu.

Renkantis knygą reikėtų ieškoti kur – knygyne ar bibliotekoje?

Nesvarbu, aš ir už tai, ir už tai. Yra knygų, kurias verta turėti savo lentynoje, aišku, jų nėra daug. O jei tai ne ta knyga, kurią verta laikyti lentynoje, tai reikia keliauti į biblioteką. Aš pati labai myliu bibliotekas. Tikrai.

Susitikimas organizuotas įgyvendinant Šiaulių miesto savivaldybės finansuotą projektą „Nacionalinė bibliotekų savaitė: ateik, sužinok, išmok“.
Paskutinį kartą redaguota: 2019 12 30