Renginiai

Lieporių filiale – garsinio skaitymo užsiėmimas su bibliotekos savanore iš Italijos

2019 08 16

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Lieporių filialas (Tilžės g. 36) tęsia renginių ciklą „Vasara su knyga". Rugpjūčio 14 d. kiemo vaikai rinkosi į garsinio skaitymo užsiėmimą „Lietuvių ir italų kalba: panašumai ir skirtumai".

Buvo skaitomos dvi pasakos iš Gianni Rodari knygos „Pasakos telefonu". Pasakos „Išsiblaškęs berniukas" ir „Neregėtas lietus" buvo skaitomos italų (jas skaitė bibliotekos savanorė Marta) ir lietuvių kalbomis. Vaikai žiūrėjo skaidres apie šias pasakas.

0001_4_1565936040-87722f6fc311fa3816eeb36d8a752a77.jpg
Pirmojoje pasakoje „Išsiblaškęs berniukas" knygos herojus pameta kai kurias kūno dalis, o antrojoje pasakoje – „Neregėtas lietus" – sninga įvairiaspalviais saldainiais tad Marta rašė žodžius itališkai, vaikai – lietuviškai. Ieškojome panašumų ir skirtumų tarp šių skirtingų kalbų žodžių.

Užsiėmimo pabaigoje draugiškai gėrėme arbatą.

Savanorė Marta Šiaulių miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje savanoriauja įgyvendinant projektą „Savanorystė Lietuvos bibliotekose". Programa: Europos solidarumo korpusas / European solidarity corps.

Paskutinį kartą redaguota: 2019 08 19