Lieporių bibliotekoje kalbėta apie Nepriklausomybę

2020 02 14

Vasario 12 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Lieporių filiale (Tilžės g. 36) vyko paskaita „Pirmieji lietuviški Šiaulių atvirukai", kurioje muziejininkas, kolekcionierius, Šiaulių rajono bibliotekos direktoriaus pavaduotojas Almantas Šlivinskas skaitė Vasario 16-ajai paminėti skirtą paskaitą apie Lietuvos Nepriklausomybės dieną – kaip ji buvo anksčiau ir kaip dabar minima mūsų ikonografijoje.

Lektorius įtaigioje paskaitoje pasakojo, kaip tarpukaryje Nepriklausomybės sukaktys atsispindėjo nuotraukose, atvirukuose, medaliuose, paminkluose, kaip istorinė atmintis atspindėta socialinėje propagandoje ir heraldikoje.

0001_1_1581663032-7b075af5fbbaba73d406c38245459ee9.jpg
Susitikimo dalyvius stebino prieškario žmonių gausus dalyvavimas manifestacijose, eitynėse. Žiūrint į iliustracijas, kilo klausimas, kokia dabartinio žmogaus pilietinė galia? Susirinkusieji diskutavo, koks dabar yra patriotizmas ir ką daryti, kad jis nebūtų tik oficialus.

Susitikime dalyvavo Šiaulių mokytojų pensininkų klubo „Šviesa" ir Lieporių bendruomenės centro atstovai.
Paskutinį kartą redaguota: