Renginiai

Kūrybiniu darbu „Dekoruotų lazdų kompozicija“ Bibliografijos-informacijos skyriaus Senjorų klubo narės sveikina Šiaulius ir šiauliečius su 783-uoju miesto gimtadieniu

2019 09 05

Rugsėjo 3 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje (Aido g. 27) veikiančio Senjorų rankdarbio klubo narės rinkosi į pirmąjį edukacinį užsiėmimą po vasaros, kuriam vadovavo bibliotekos bičiulis, dailininkas Sigitas Burneckis.

Edukacinis užsiėmimas įvyko įgyvendinant Šiaulių miesto savivaldybės remiamą projektą „Su tradicijom ir su laiku: bibliotekos senjorų būrelio edukaciniai užsiėmimai". Buvo kuriamas 783-iajai Šiaulių miesto sukakčiai paminėti skirtas darbas „Dekoruotų lazdų kompozicija".

0001_8_1567752044-fe080f749c5b0b342b0a2f04a31d0e02.jpg
Pasitinkant šventę „Šiaulių dienos 2019" ir jos metu šis spalvingas kūrinys puošia bibliotekos (Aido g. 27) kiemelį ir džiugina lankytojus, praeivius bei Pietinio mikrorajono gyventojus.

Pirmiausia klubo nares S. Burneckis supažindino su dekoravimo technika: papasakojo, kokios naudotinos medžiagos ir priemonės, kaip tinkamai pasirinkti ir suderinti ornamentus bei spalvas. Po to užvirė kruopštus, o tuo pačiu – ir nuotaikingas – kūrybinis darbas. Užsiėmimo metu moterys akriliniais dažais dekoravo lazdas kompozicijos pagrindui. Dažams nudžiūvus, ant paruoštų lazdų „pražydo" iš moterų nunertų servetėlių suformuotos gėlės, kurios dar buvo puošiamos džiovintų augalų šakelėmis ir žiedais. Individualūs ir spalvingi moterų darbai bibliotekos kiemelyje buvo sujungti į bendrą kompoziciją ir netruko patraukti praeivių dėmesį.

Jau keletą metų iš eilės menininkų Irenos ir Sigito Burneckių kūrybinių iniciatyvų bei Senjorų klubo narių dėka biblioteka išradingai pasipuošia Šiaulių miesto gimtadieniui.

Šiaulių miesto gimtadienio proga bibliotekoje taip pat eksponuojama Sigito Burneckio tapybos darbų paroda „Spalva ir nuotaika".

Paskutinį kartą redaguota: 2019 09 06