Kūrybinės žemaitiško eilėraščio dirbtuvės „Šaltinėlio“ filiale

2019 05 02

Balandžio 30 d., minint 19-ąją Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę, Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio" filiale (Trakų g. 20A) vyko poezijos pavasarėlis. Jau dvidešimtą kartą bibliotekoje organizuojama poezijos šventė, šiemet minimi Žemaitijos metai bei Lietuvos bibliotekų savaitės tema „ATEIK – SUŽINOK IR IŠMOK" pasiūlė pasinerti į kūrybinių atradimų pasaulį ir pabandyti tarmiškai kurti eilėraštį.

Bibliotekoje viešėjo filologė, etninės kultūros puoselėtoja, Skuodo rajoninio laikraščio „Mūsų žodis" redaktorė ir literatų klubo „Nojus" prezidentė Dalia Zabitienė.

0001_1_1556800708-9f1d93bed1fb7adab4449e9785e99283.jpg
Viešnia yra viena iš aktyviausių šių dienų žemaičių tarmės puoselėtojų: tarmiškai rašanti noveles, humoreskas, pasakas, eilėraščius bei mokslinius ir publicistinius straipsnius, redaguojanti įvairius žemaitiškus leidinius bei leidinius, kuriuose yra tekstų žemaičių kalba. Ji inicijuoja, organizuoja bei tarmiškai veda renginius, edukacinius užsiėmimus Žemaitijoje bei kituose Lietuvos regionuose.

Renginyje dalyvavę Šaulių Juventos ir Salduvės progimnazijų septintokai ne tik susipažino pagrindiniais skiriamaisiais fonetiniais žemaičių tarmės požymiais, žemaičių tarme parašytomis knygomis: Skuodo rajono literatų kūrybos rinktine „So meilė tievėškė"(2008), Juozo Elekšio „Rokunda" (2010), rinktine „Koram žemaitėška" (2011). Mokiniai žemaitiškai skaitė skaitinių knygelę vaikams „Cirulielis", spėliojo žemaitiškų žodžių reikšmes, kūrė ketureilius apie pavasarį žemaičių kalba.

„Kožnas tor stuoruotės keravuotė sava papruotius, tradicėjos er par vis daugiau- gimtoujė kalba" – palinkėjo Dalia Zabitienė visiems bibliotekos skaitytojams.
Paskutinį kartą redaguota: 2019 05 02