Kalbos puoselėjimo diena Šeimų erdvėje

2019 02 28

Vasario 28 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės" filiale, Šeimų erdvėje svečiavosi Gytarių progimnazijos 1b klasės mokiniai, lydimi mokytojos Nijolės Šiaučiulienės. Čia vyko gimtosios kalbos puoselėjimo rytmetis „Linksmai žaidžiu – gražiai kalbu".

Vaikai su bibliotekos darbuotoja prisiminė gražiausius lietuvių kalbos žodžius, kuriuos surašė ant raidžių ir „užaugino" spalvingą kalbos medelį. Mažieji diskutavo, kada atsirado pirmieji lietuvių kalbos žodžiai, kiek iš viso žodžių yra lietuvių kalboje, kokie žodžiai yra patys seniausi. Pasirodo, vaikai moka daugybę mįslių, kurias ir bandėme įminti susitikimo metu. Turiningą kalbos rytmetį užbaigėme linksmu žaidimu „Pirmoji raidė yra...".

Šeimų erdvė įkurta įgyvendinant 2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Development of Innovative library solutions for different generations in the border region" (Inovatyvių bibliotekos sprendimų skirtingoms kartoms plėtra pasienio regione) Nr. LLI-110, Savitarnos paslaugos bibliotekoje skirtingoms kartoms, finansuojamą Europos Sąjungos lėšomis.

0001_3_1551443973-f462590a0063a39e3321bda20058a26e.jpg
Ši informacija parengta naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už jos turinį atsako Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad ji atspindi Europos Sąjungos nuomonę.
Paskutinį kartą redaguota: 2019 03 01