Renginiai

Jaunųjų kraštotyrininkų šventė Bibliografijos-informacijos skyriuje

2019 05 30

Gegužės 30 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje (Aido g. 27) įvyko Šiaulių jaunųjų kraštotyrininkų Mikelių mokyklos mokslo metų užbaigimo šventė, kurios metu, kaip ir kiekvieną pavasarį, Mikelių mokyklą baigę moksleiviai pristatė savo parengtus kraštotyros darbus.

Renginyje dalyvavo ir apie savo veiklą – darbus, keliones, įspūdžius bei atradimus – papasakojo Šiaulių jaunųjų turistų centro mažieji kraštotyrininkai, dainele susirinkusius pasveikino „Muzikinės kraštotyros" būrelio vaikai, vadovaujami mokytojos D. Masandukienės. Pabendrauti su jaunaisiais kraštotyrininkais atvyko vyresniosios kraštotyrininkės, Mikelio prizo laureatės I. Rudzinskienė, J. Urbonienė ir B. Musneckienė.

0001_10_1559557292-30e87e84ee248d8106465e1ba0e3326d.jpg
Šiemet savo darbus pristatė šeši Mikelių mokyklos absolventai. Vyresniųjų kraštotyrininkių nuomone, tai labai išsamiai parengti įdomūs ir svarūs darbai. G. Vaičekauskaitė ir A. Liaugminaitė sudarė savo giminės genealoginius medžius. E. Pociūtė parengė darbą „Žmonių vardai šalia mūsų", kuriame analizavo populiariausius, retus ir išskirtinius vardus. A. Briedytė kraštotyros darbe „Iš močiutės lūpų..." pateikė medžiagą apie tremtyje Sibire gimusią savo močiutę. R. Chromskytė paruošė darbą „Partizanų istorijos", kuriame pateikta medžiaga apie žymiausius partizanų vadus, jų atminimui pastatytus paminklus, organizuotas iniciatyvas bei žygius, siekiant išsaugoti informaciją ir padaryti ją prieinamą šių dienų visuomenei. Didelio susidomėjimo ir daug klausimų sulaukė D. Buivydas, pristatęs savo darbą „Karo istorijos klubas – „Šaulys", kurio veikloje jis pats dalyvauja.

Jaunuosius „mikeliukus" pasveikino ir baigimo pažymėjimus įteikė Šiaulių jaunųjų turistų centro direktorius R. Pelenis ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui G. Beleckaitė. Iš viso Šiaulių jaunųjų kraštotyrininkų Mikelių mokyklą yra baigę 269 moksleiviai.

Moksleivių kraštotyros darbų paroda Bibliografijos-informacijos skyriuje (Aido g. 27) veiks iki birželio14 d. Kviečiame aplankyti!
Paskutinį kartą redaguota: 2019 06 03