Ir vasarą bibliotekoje smagu: skaitome ir žaidžiame kartu

2019 06 13

Birželio 12 d. rytmetį į Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Spindulio" filialą (Spindulio g. 5) rinkosi V. Kudirkos progimnazijos vasaros stovyklos vaikai.

Birželio mėnesį startuoja projektas „Vasara su knyga", finansuojamas Šiaulių miesto savivaldybės biudžeto. Projektas skirtas vaikų vasaros užimtumui bibliotekoje.
Birželio 12 d įvyko pirmasis projekto „Vasara su knyga" užsiėmimas „Knygos kelias", kurio metu vaikus supažindinome su knygos atsiradimo istorija: nuo seniausių laikų žmonių rašytų ant papiruso lakštų iki šiuolaikinių kompiuterizuotų spausdinimo mašinų išleistų knygų.

0001_2_1560405127-25a00793f0fcd019a82c4169e814197e.jpg
Knygas pradinių klasių mokiniams pristatė knygų personažas Skaituokliukas. Vaikai labai susidomėję vartė interaktyvias knygas, esančias mūsų bibliotekoje. Mokiniams buvo pristatytas žaidimas „Knygos kelias", kurį žaisdami vaikai gali pagilinti savo žinias apie knygos atsiradimą.
Viktorinos „Knygas skaitau – daug žinau" metu vaikai varžėsi, kas greičiau ir teisingiau atsakys į viktorinos klausimus. Abiejų komandų dalyviai puikiai atsakė į viktorinos klausimus, tačiau 1 taško persvara laimėjo komanda „Skaitantys vaikai", kuri buvo apdovanota padėkos raštu, knygų skirtukais ir saldžiomis dovanėlėmis. Pralaimėjusi komanda gavo paguodos prizus. Vaikai džiaugėsi saldžiais prizais ir smagiai praleistu laiku bibliotekoje.

Renginio pabaigoje kvietėme vaikus skaityti ir vasarą. Pristatėme jau ne vienerius metus vykstančią skaitymo skatinimo programą „Skaitymo iššūkis". Įveikus penkias „Skaitymo iššūkio" užduotis, galima loterijos būdu laimėti puikius prizus.
Palinkėję gražios ir kupinos naujų atradimų vasaros su knyga, atsisveikinome iki kitų susitikimų bibliotekoje.

Paskutinį kartą redaguota: 2019 06 13