Į Rėkyvos biblioteką atkeliavo paukščiai

2019 03 04

Pavasaris – atbundančios gamtos metas, kai pražysta įvairūs augalai, iš šiltų kraštų grįžta paukščiai. O paukščių grįžimui net yra skirta diena – 40-ties paukščių diena minima kovo 10 dieną.

Nuo senovės šią dieną buvo švenčiamas paukščių parskridimas. 40 paukščių diena vadinama todėl, kad apytikriai tiek paukščių rūšių iš Lietuvos išskrenda žiemoti į svetimas šalis, o pavasarį sugrįžta į gimtinę.

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Rėkyvos filialas (Energetikų g. 7) šią dieną paminėjo savaite anksčiau. Būtent šia proga bibliotekoje tautodailininkė Raimonda Kiminaitė pravedė edukacinį užsiėmimą 40-ties paukščių grįžimo dienai.
0001_1_1551704814-cba3049e182ea67963e1dff15a2b751c.jpg
Į kūrybines dirbtuves atkeliavo Šiaulių Rėkyvos progimnazijos 7 klasės mokiniai, lydimi istorijos mokytojos Inos Rimkuvienės.

Edukacijos metu paukščiai buvo gaminami šiaudų ir siūlo pagalba. Pasirodo, kad tai yra labai kruopštus darbas, reikalaujantis nemažai pagalbos, tačiau su tautodailininkės pagalba septintokams pavyko pasigaminti paukščius. Viso užsiėmimo metu R. Kiminaitė ne tik pasakojo vaikams kaip gaminami paukščiai, tačiau užsiminė apie jų simboliką.

Taigi, užsiėmimo metu vaikai parodė savo kruopštumo ir kantrybės įgūdžius bei pasigamino paukštukus, o mes lauksime sugrįžtančių paukščių!
Paskutinį kartą redaguota: 2019 03 04