Į Komiksų centrą – su Kultūros pasu

2019 10 04

Rugsėjo mėnesį Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės" filiale (K. Korsako g. 10) esančiame Komiksų centre su Kultūros pasu apsilankė Šiaulių Gegužių progimnazijos 72 mokiniai (iš viso trys klasės, lydimos mokytojų).

Mokiniai susipažino su komiksais, jų istorija, pagrindiniais kūrimo principais. Pasitelkę savo fantaziją ir kūrybiškumą, patys kūrė savo personažą (super herojų), pasakojantį istoriją komiksų kalba.
0001_8_1570174561-0de1cf7458c2fea7269cd1de12ad117b.jpg
Mokiniai ne tik turėjo galimybę susipažinti su skirtingų šalių komiksais, realizuoti savo idėjas išbandant naujas technologijas, bet ir smagiai praleido laiką.

Šiais metais biblioteka teikia net 3 Kultūros paso programas, tad kviečiame jose dalyvauti:

Edukacinis užsiėmimas „Šešėlių teatras" („Šaltinėlio" filialas, Trakų g. 20A)

Tikslas – per skaitymą balsu, vaidybinius žaidimus, šešėlių teatrą parodyti pasakos naudą ir svarbą mokinio asmenybinei raidai.

Susipažinsite su trumpa šešėlių teatro atsiradimo istorija, skirtingomis išraiškos rūšimis, siluetinių lėlių gamybos būdais. Padedant bibliotekos darbuotojams, gaminsite veikėjus kūrybinėse dirbtuvėse ir kursite vaidinimą bibliotekos šešėlių teatre.
Edukacijos metu užmezgamas komunikatyvus ryšys tarp edukatoriaus ir dalyvių (specialiųjų poreikių turintys mokiniai dažnai būna užsisklendę), o vaidinimas už širmos leidžia jiems išreikšti save, ugdyti savivertę.

Literatūriniai herojai kviečia skaityti („Spindulio" filialas, Spindulio g. 5)

Tikslas - skatinti vaikų skaitymo motyvaciją ir laisvalaikio užimtumą supažindinant su netradicinių lėlių kūrimo technikomis.

Susipažinsite su netradicinių lėlių gamybos būdais. Turėsite galimybę pasigaminti netradicinių lėlių veikėjus kūrybinėse dirbtuvėse ir kursite vaidinimą bibliotekos lėlių teatre.

Edukacinis užsiėmimas „Komiksų dirbtuvės" Komiksų centre („Saulės" filiale, K. Korsako g. 10)

Tikslas – skatinant vaikų laisvalaikio užimtumą, praplėsti požiūrį į skaitymą, literatūros įvairovę, komiksų žanrų įvairovę, lavinti kūrybiškumą ir saviraišką , padėti suprasti, kaip kuriami komiksai, keisti nusistovėjusį požiūrį į komiksus Lietuvoje.

Komiksų centre susipažinsite su komiksais, peržvelgsite jų gausią įvairovę. Kūrybinių dirbtuvių metu patys kursite super herojus.

Daugiau informacijos ir registracija:

Paskutinį kartą redaguota: 2019 10 04