Edukacinis užsiėmimas „Fraktalai – savęs pažinimui ir saviugdai“

2019 05 08

Gegužės 7 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje (Aido g. 27) įvyko edukacinis užsiėmimas „Fraktalai – savęs pažinimui ir saviugdai" iš Šiaulių miesto savivaldybės remiamo projekto „Su tradicijom ir laikmečiu: senjorų kultūrinė-edukacinė veikla bibliotekoje".

Užsiėmimą vedė dailininkė Gintarė Rauckienė. Renginyje dalyvavo bibliotekos Senjorų rankdarbių klubo narės bei kitos fraktalų piešimo metodika susidomėjusios lankytojos.

0001_6_1557385448-803f23ec5f3554bb246299bea104185f.jpg
Reikalingomis priemonėmis pasirūpino užsiėmimo vedėja, ant stalo išdėliojusi piešimui skirtus lapus, o jo viduryje išpylusi didžiulę pintą dėžę įvairiaspalvių pieštukų. Dailininkė nuramino, kad kuriant fraktalus visai nebūtina mokėti piešti – tai gali daryti visi norintys. Ši veikla skirta atsipalaidavimui, kūrybiškumo išlaisvinimui, yra tartum savotiška meditacija, nuimanti įtampą, šalinanti nerimą ir baimes. G. Rauckienė pasakojo, kad fraktalinis piešinys – tai unikalus kūrinys, atspindintis kuriančiojo individualumą, kuriame net ir mažiausia detalė atkuria tai, kas būdinga autoriaus asmenybei.

Pirmiausia, užmerktomis akimis ir neatitraukiant rankos, baltame lape kiekviena užsiėmimo dalyvė nusipiešė savo piešinį. Toks piešinys, pasak dailininkės, yra spontaniškas ir nepakartojamas, kaip ir žmogaus pirštų atspaudas. Po to kiekvieną detalę moterys nuspalvino spalvotais pieštukais, kuriuos pasirinkti reikėjo taip pat užsimerkus. Ši neįprasta veikla ir žaidimas spalvomis suteikė daug emocijų ir įspūdžių. Užsiėmimo dalyvių piešiniai iš tiesų buvo individualūs ir skirtingi. Kadangi pirmą kartą, kaip įprasta, piešiamas diagnostinis fraktalas, tai daug laiko G. Rauckienė skyrė individualiam pokalbiui su kiekviena dalyve ir jų kūrybinių darbų interpretavimui. Pasak dailininkės, esant poreikiui gerinti savo būseną ar koreguoti iškilusias problemas, piešiami 21 ciklo korekciniai fraktalai, nes tai unikalus darbo su savimi būdas.

Paskutinį kartą redaguota: 2019 05 09