Edukacinis užsiėmimas „Buities daiktų dekoravimo menas“

2019 05 22

Gegužės 21 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje (Aido g. 27) įvyko Senjorų rankdarbių klubo edukacinis užsiėmimas „Buities daiktų dekoravimo menas".

Tai – vienas iš Šiaulių miesto savivaldybės remiamo projekto „Su tradicijom ir laikmečiu: senjorų kultūrinė-edukacinė veikla bibliotekoje" renginių.

0001_2_1558514994-961320dc30297ffe4c35b2abaaf27a1c.jpg
Edukacinį užsiėmimą vedė menininkė, soc. mokslų dr. Irena Burneckienė. Ji pristatė moterims savo parengtą medžiagą apie buityje naudojamų daiktų dekoravimo ypatumus ir galimybes, pateikė šiam tikslui skirtų piešinėlių pavyzdžių. Daugiausiai moterys buvo atsinešusios maisto ruošimui naudojamas medines lenteles, kurias ketino atnaujinti ir papuošti. Kai kurios darbui pasirinko kitus virtuvėje naudojamus mažmožius. Šiems daiktams dekoruoti senjoros naudojo įvairių spalvų aliejinius dažus, kurie gerai įsigeria į medį ir yra atsparūs aplinkos poveikiui. I. Burneckienė patarė užsiėmimo dalyvėms, kokios tematikos piešinukai tinka pasirinktam daiktui, kaip derinti ir maišyti spalvas, norint išgauti reikalingą atspalvį.

Užsiėmimas buvo smagus ir naudingas, nes suteikė ne tik gerų emocijų, bet ir kiekviena iš dalyvių susikūrė originalų darbelį savo virtuvės papuošimui bei bibliotekoje praleisto laiko tarp bendraminčių prisiminimui.

Paskutinį kartą redaguota: 2019 05 27