„Domo ir Tomo knygų“ protmūšis su Tomu Dirgėla

2019 10 08

Ar kartais susimąstome, kaip atrodo žmogus, kuris parašė jūsų mėgstamiausią knygelę? Žinoma, mes kiekvienas turime lakią vaizduotę ir galime pabandyti susikurti jo įvaizdį savaip: aukštą ar žemą, su barzda ar net su ūsais. Bet šiandien vaikai turėjo puikią galimybę susipažinti, pamatyti ir gyvai pabendrauti su nuostabių vaikiškų knygelių autoriumi Tomu Dirgėla.

Tai yra vienas iš populiariausių jaunosios kartos rašytojų vaikams, LRT radijo laidos vaikams „Domas ir Tomas" kūrėjas ir vedėjas. Autorius yra parašęs 14 knygų.

0001_7_1570514135-549488961f4d0fa27f023da0e1197f2d.jpg
Mažuosius skaitytojus žavi jo knygų serija apie smagiuosius detektyvus Domą ir Tomą. Jo knygose netrūksta humoro ir smagių nuotykių.

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje (Gvazdikų takas 8) spalio 7 d. su autoriumi T. Dirgėla susitiko Gegužių progimnazijos 4 klasės moksleiviai lydimi mokytojos I. Vinickienės.

Susitikimo pradžioje buvo prisiminta pirmoji pažintis su Tomo Dirgėlos kūryba, kuri vyko 2015 metai renkant vieną iš penkių geriausių vaikiškų knygų. Tai buvo knyga „Apie raganą Šiokiątokią". Vėliau autorius su humoru pristatė savo kūrybą, papasakodamas trumpas istorijas apie kiekvieną knygelę. Vėliau sekė detektyvinis protmūšis. Vaikai susiskirstė į dvi komandas: „Sausainukai" ir „Geriausi mokinukai", išsirinko kapitonus. Rašytojas vieną po kito uždavinėjo klausimus, kurie buvo susiję su jo kūryba. Žinodami, kokie prizai laukia nugalėtojų, vaikai atkakliai kovojo. Vieni klausimai buvo sudėtingesni, į kuriuos atsakyti galėjo tik rašytojo kūrybą skaitę vaikai, kiti lengviau įveikiami. Dalį klausimų sudarė knygų iliustracijos, kuriose slypėjo užuominos į atsakymus. Įtemtą mūšį laimėjo „Sausainukų" komanda. Viktorinos prizai – rašytojo knygos ir saldainiai buvo verti pastangų.

Susitikimas su rašytoju praėjo linksmai, mokiniams labai patiko, suteikė daug džiugių emocijų ir įsimintinų akimirkų. Šis nuotaikingas susitikimas su Tomu Dirgėla paskatino mažuosius skaitytojus susidomėti ir skaityti taip įdomiai pristatytas knygeles.

Renginys vyko įgyvendinant Šiaulių miesto savivaldybės remiamą projektą „Iki susitikimo Šiaulių miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje“.

Paskutinį kartą redaguota: 2019 10 08